Při pádu ukrajinského vrtulníku zahynulo 18 lidí včetně ministra vnitra

AKTUALIZOVÁNO

V důsledku pádu vrtulníku u mateřské školky v Brovarech v Kyjevské oblasti zahynulo 18 lidí, včetně tří dětí, informovala ve středu ukrajinská národní policie na svém kanálu Telegram. Mezi obětmi je i ukrajinský ministr vnitra.

»Dnes ráno se v Brovarech zřítil vrtulník patřící státní záchranné službě. V důsledku letecké katastrofy zahynulo vedení ministerstva vnitra: ministr (Denys Monastyrskyj), první náměstek ministra a státní tajemník,« uvedl policejní šéf Ihor Klymenko. Upřesnil, že devět obětí bylo na palubě havarovaného stroje. Dalších 29 lidí muselo být hospitalizováno, mezi nimi je i 15 dětí, píší média s odvoláním na ministerstvo vnitra.

Ukrajinská policie oznámila, že vrtulník začal hořet ještě ve vzduchu. Jednalo se o vrtulník Státní služby pro mimořádné události. Podle svědků se mohlo jednat o technickou závadu. »Vrtulník třikrát zakroužil, poté začal prudce klesat, narazil, vzplál a bylo po všem,« uvedl očitý svědek. Jiné ukrajinské zdroje neoficiálně uvádějí, že vrtulník Eurocopter EC225 LP Super Puma omylem sestřelila protivzdušná obrana přenosnými systémy Stinger nebo Igla.

(cik)

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy