Při střelbě v americké Louisianě bylo zraněno 12 lidí

Dvanáct lidí utrpělo zranění při nedělní střelbě v nočním klubu ve městě Baton Rouge v americkém státě Louisiana. Jeden ze zraněných je v kritickém stavu, informovala podle agentury AP policie. V souvislosti s útokem zatím nebyl nikdo zadržen.

Podle policie se jednalo o cílený útok. »Předběžné vyšetřování ukázalo, že se nejednalo o žádný nahodilý násilný čin,« prohlásil šéf policie města Murphy Paul. »Domníváme se, že terčem byly jisté osoby a další lidé utrpěli v souvislosti s útokem zranění,« dodal.

Policisté uvedli, že ke střelbě došlo v neděli kolem 1.30 místního času (8.30 SEČ).

Při jiné střelbě v tanečním studiu v kalifornském městě Monterey Park, které se nachází východně od Los Angeles a kde žije početná asijská komunita, zahynulo v sobotu večer místního času (v neděli ráno SEČ) deset lidí a dalších deset bylo zraněno. Bezpečnostní složky později v kalifornském městě Torrance obklíčily muže v bílé dodávce, kterého ze střelby v tanečním klubu podezíraly. Zásahové komando následně vniklo do vozu a našlo v něm dotyčného mrtvého. Podle vyjádření kalifornské policie muž spáchal sebevraždu.

(jb, čtk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy