Při střelbě v Austrálii zahynulo šest lidí včetně dvou policistů

Při policejním zásahu v australském státě Queensland zemřelo šest lidí včetně dvou policistů a nejméně dvou útočníků. Informuje o tom dnes agentura AFP s odkazem na australskou policii. Mezi mrtvými je také jeden soused a příbuzná dvojice střelců, kteří byli bratři. Další dva policisté byli zraněni.

Hlídka čtyř policistů byla v pondělí odpoledne přivolána k odlehlé nemovitosti ve státě Queensland kvůli informaci, že se na místě nachází pohřešovaná osoba. »Jakmile vstoupili do areálu, byli zasypáni střelbou, nedostali žádnou šanci,« uvedl předseda policejních odborů Ian Leaver, podle kterého byli policisté chladnokrevně popraveni. Na místě zemřeli dva policisté, kterým ještě nebylo 30 let, a další dva byli zraněni. Dokázali se ubránit a přivolat posily. »Nevím, jak se jim podařilo dostat se z toho místa živí,« uvedla policejní představitelka Katarina Carrollová.

Policisté také nalezli na místě mrtvého souseda. Po několikahodinovém obležení na místě zasáhlo speciální komando. Po zásahu se počet mrtvých zvýšil na šest. Zemřeli oba útočníci a jejich příbuzná, kterou policie rovněž podezřívá z účasti na útoku.

Policie z incidentu podezřívá bratry Nathaniela a Garetha Trainovy. Nathaniel, který dříve působil jako ředitel základní školy, byl v policejním seznamu pohřešovaných osob, píše stanice ABC. Jeho bratr Gareth podle místního tisku šířil konspirační teorie.

Na místě dnes pokračuje vyšetřování. Jasný není například motiv útoku.

(čtk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy