Prodejci automobilů umožní španělským zákazníkům dozvědět se více o čínských značkách automobilů

Španělští zákazníci se budou moci dozvědět více o čínských automobilových značkách díky nově navázané spolupráci dvou významných asociací prodejců automobilů z Číny a Španělska.

V pondělním rozhovoru pro agenturu Xinhua to uvedla Marta Blazquezová, šéfka Federace sdružení prodejců automobilů (Faconauto): »Nové čínské značky příliš dobře neznáme, a tak se díky Faconauto a této dohodě mohou naši dealeři s těmito značkami blíže seznámit a komunikovat s nimi.«

Spolupráce mezi společností Faconauto a Čínskou asociací prodejců automobilů byla oznámena v dubnu.

Podle Blazquezové je pro čínské automobilky »nejrychlejší a nejvýhodnější cestou«, jak dostat své výrobky ke španělským zákazníkům, »jít přes ty, kteří mají odborné znalosti, v téměř 6000 prodejních místech, které má Faconauto po celém Španělsku«.

Návštěvník si dělá selfie před bezpilotním vozem na stánku společnosti Huawei během veletrhu Mobile World Congress (MWC) v Barceloně, Španělsko, 28. února 2024. FOTO – Xinhua/Gao Jing

»Součástí je vše, co prohlubuje vzájemné poznání a podporuje dialog mezi Čínou a Španělskem … stejně jako podpora účasti prodejců z obou zemí na obchodních akcích pořádaných v Číně a ve Španělsku,« řekla Blazquezová agentuře Xinhua.

»Na autosalonu v Pekingu jsme se setkali s čínskými výrobci, kteří vyrábějí vozidla s fantastickými inovacemi a technologiemi na nejvyšší úrovni, ale také s úrovní bezpečnosti, kterou Evropa vyžaduje,« uvedla Blazquezová.

Blazquezová rovněž zdůraznila, že »ambiciózní« cíl Evropy vymýtit vozidla na fosilní paliva představuje pro čínské automobilové značky jedinečnou příležitost.

Vzhledem k tomu, že obliba čínských elektromobilů v zemích, jako je Španělsko, stále roste, Faconauto doufá, že více čínských automobilek začne vyrábět vozidla v Evropě.

»Chceme, aby se stalo to, co se začíná dít: aby čínské značky vyráběly vozidla v Evropě,« řekla Blazquezová.

Na snímku z 19. dubna 2024 je zachycena scéna při podpisu dohody mezi španělskou automobilkou Ebro-EV Motors a čínskou společností Chery Automobile ve španělské Barceloně. FOTO – Xinhua/Joan Gosa

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy