Rozvoj na vysoké úrovni

Čínský prezident Si Ťin-pching vždy stavěl »rozvoj na vysoké úrovni« na první místo svého programu vládnutí a zdůrazňoval ho jako první a nejdůležitější úkol v čínském úsilí o vybudování moderní socialistické země ve všech ohledech.

Si v roce 2017 vyslovil významnou úvahu, že čínská ekonomika přechází z fáze rychlého růstu do fáze rozvoje na vysoké úrovni.

Konstatoval, že Čína dospěla do kritické fáze transformace svého růstového modelu a čelí významným problémům, jako jsou rostoucí náklady na pracovní sílu, rostoucí omezení ze strany zdrojů a životního prostředí, neudržitelné modely extenzivního rozvoje a překážky v ekonomických tocích.

Od té doby se snaha o vysoce kvalitní rozvoj stala pro čínské orgány klíčovým požadavkem při formulování hospodářských politik, což vedlo k rozsáhlým změnám, včetně výrazného technologického pokroku, rozkvětu ekologických odvětví a širšího přístupu na trh pro zahraniční investory.

Rozvoj na vysoké úrovni v podstatě znamená přechod od snahy o růst ke snaze o kvalitnější růst.

Podle Siova názoru je rozvoj na vysoké úrovni takovým rozvojem, který dokáže uspokojit stále rostoucí touhu lidí po lepším životě. Odráží novou filozofii rozvoje, která se vyznačuje inovativním, koordinovaným, ekologickým, otevřeným a společným rozvojem.

Během výroční konference o čínské ekonomické práci v prosinci loňského roku Si prohlásil: »Je nezbytné prosazovat rozvoj na vysoké úrovni jako neochvějnou zásadu nové éry.«

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy