Zahraniční společnosti těží z čínského veletržního boomu

Po třinácté se zúčastnil Čínského veletrhu dovozu a vývozu (Kantonský veletrh), pošesté se zapojil do Čínské mezinárodní výstavy dovozu (CIIE) a loni se poprvé zúčastnil Čínské mezinárodní výstavy dodavatelských řetězců (China International Supply Chain Expo), Williama Jü, prezidenta společnosti Honeywell China, lze označit za vášnivého obchodního cestovatele, který navštívil různé čínské výstavy a přitom sklízí úspěchy.

Motivací k »honbě« za těmito veletrhy je hledání nových partnerů a obchodních příležitostí. Ještě důležitější je, že to ukazuje důvěru společnosti v perspektivy hospodářského rozvoje Číny, řekl Jü.

»Už když jsme před dvěma desetiletími přesunuli naši asijsko-pacifickou centrálu do Šanghaje, považovali jsme čínský trh za důležitý motor našeho obchodního růstu a inovací,« uvedl Jü a dodal, že četné dohody o spolupráci, které podepsali na veletrzích v roce 2023, neustále nabírají na obrátkách. Společnost si již rezervovala své stánky na letošním Kantonském veletrhu a CIIE.

Stejně jako společnost Honeywell považuje stále více zahraničních společností využití dynamických příležitostí v Číně za správnou volbu. Čínské výstavy, které jsou důležitým oknem pro monitorování čínské ekonomiky, stimulují hospodářský vzestup.

Podle čínského ministerstva obchodu se od ledna do září loňského roku konalo na odborných místech v celé Číně 3248 veletrhů různých typů, což představuje meziroční nárůst 1,8krát a nárůst o 32,4 % oproti stejnému období roku 2019.

Čína se stala jednou ze tří nejvýznamnějších zemí světového veletržního průmyslu, uvedl David DuBois, prezident a generální ředitel Mezinárodní asociace veletrhů a doprovodných akcí, a dodal, že je velmi optimistický, pokud jde o další rychlý růst čínského veletržního průmyslu.

»Tento fenomén je názorným příkladem toho, jak odhodlání Číny otevřít se pohání globální ekonomickou důvěru,« řekl Čchü Wej-si, viceprezident Čínské akademie pro mezinárodní obchod a hospodářskou spolupráci, která je pobočkou ministerstva obchodu.

Hospodářská globalizace se potýká s protivenstvími a protiproudy, ale Čína posílila propojení mezi domácími a mezinárodními trhy a zdroji pomocí expozic vyznačujících se velkou koncentrací, vysokou specifikací a vysokou kvalitou, čímž prokázala účinnou hnací roli v rozvoji otevřené světové ekonomiky.

Společnost Glaston (Tchien-ťin) Co., Ltd., finský podnik ve výhradním vlastnictví, který poskytuje technologie a služby pro důkladné zpracování skla pro průmyslová odvětví včetně stavebnictví, solární energie, domácích spotřebičů a automobilového skla, získala na výstavě mnoho nových čínských partnerů.

Společnost zřídila v Tchien-ťinu mnoho nových provozních oddělení, včetně čínského technologického výzkumného a vývojového centra, laboratoře pro kontrolu a testování kvality a asijského logistického centra. Těší se na prohloubení spolupráce s dalšími čínskými podniky v příštím roce, uvedl Pekka Nieminen, generální ředitel společnosti.

Vivian Ťiang, předsedkyně společnosti Deloitte China, uvedla, že stálý růst čínské ekonomiky postupně změnil zaměření podnikání mnoha nadnárodních společností v Číně. Ty neustále zvyšovaly přidanou hodnotu svých průmyslových řetězců v Číně a vytvářely prostředí, v němž čínské a zahraniční podniky vzájemně soutěží i společně rozvíjejí svou činnost.

»Čína stále nabízí příležitosti, které nelze ignorovat,« uvádí se v článku zveřejněném na internetových stránkách Royal Bank of Canada Wealth Management v srpnu 2023.

V článku s titulkem »Další působení Číny v měnícím se ekonomickém řádu« stojí: »vzhledem k tomu, že její HDP představuje 18 % celkového světového HDP, domníváme se, že už jen samotná velikost čínské ekonomiky vyžaduje pozornost nadnárodních společností«.

Díky mnohorozměrnému otevírání se světu, velkému trhu s více než 1,4 miliardou obyvatel, největší skupině se středními příjmy, druhému největšímu světovému importérovi zboží a hlavnímu obchodnímu partnerovi více než 140 zemí a regionů se Čína stala skutečnou zemí příležitostí.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy