Šéf mírových sil OSN vyzdvihuje klíčovou roli Číny při udržování míru

Šéf mírových sil OSN zdůraznil před Mezinárodním dnem mírových sil OSN, který se každoročně připomíná 29. května, významný přínos Číny pro mírové operace OSN.

»Příspěvek a podpora Číny jsou naprosto zásadní,« uvedl Jean-Pierre Lacroix, náměstek generálního tajemníka OSN pro mírové operace, během nedávného virtuálního rozhovoru s agenturou Xinhua.

Pochválil Čínu za její dvojí roli – jako významného finančního podporovatele a významného účastníka mírových misí, přičemž ji uznal za druhého největšího finančního přispěvatele k tomuto úsilí.

Lacroix ocenil obětavou službu čínských mužů a žen pod vlajkou OSN a jejich práci označil za »vynikající«.

Podplukovník Tuan-mu Tung-lin (vpředu vlevo) z Číny je vyznamenán medailí OSN za udržování míru v sídle OSN v New Yorku, 24. května 2019. FOTO – Xinhua/Li Muzi

Lacroix zdůraznil měnící se výzvy, kterým dnes mírové síly čelí, včetně nutnosti čelit novým hrozbám, jako je vedení boje drony a improvizovaná výbušná zařízení. »Čína je průkopníkem nových metod, jak čelit novým hrozbám, jako je vedení boje pomocí dronů a improvizovaných výbušných zařízení,« vysvětlil a ilustroval proaktivní roli Číny při posilování operačních schopností v rámci misí OSN.

Lacroix dále vyjádřil optimismus ohledně budoucího přínosu Číny, zejména v oblasti vývoje nových modelů mírových operací. »Spoléháme na to, že nám Čína na této cestě pomůže, jako to dělala vždy,« poznamenal a naznačil, že se na čínské inovace a podporu v oblasti mezinárodního míru a bezpečnosti stále spoléhá.

Toto uznání přichází v době, kdy je úloha mírových operací OSN stále důležitější pro udržení globální stability uprostřed rostoucích konfliktů a bezpečnostních výzev.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy