Home Zahraničí Si: Asie a Tichomoří jsou pramenem globálního hospodářského růstu

Si: Asie a Tichomoří jsou pramenem globálního hospodářského růstu

FOTO - wikipedia

V Národním konferenčním centru v thajském Bangkoku byla v pátek zahájena 29. neoficiální konference Asijsko-pacifického hospodářského společenství (APEC). Čínský prezident Si Ťin-pching se konference zúčastnil a přednesl projev na téma »sjednocení a spolupráce, převzetí zodpovědnosti a vytvoření společenství osudu Asie a Tichomoří«. Když Si Ťin-pching dorazil do místa konání konference, vřele ho přivítal thajský premiér Prayut Chan-o-cha.

»Asie a Tichomoří jsou místem našeho života a také pramenem globálního hospodářského růstu. V uplynulých letech vzkvétala regionální hospodářská spolupráce v této oblasti. Vytvořili jsme světově proslulý ‚asijský zázrak‘ a asijsko-pacifická spolupráce se dostala do srdcí lidu. V současné době stojí svět znovu na historické křižovatce a pozice Asie a Tichomoří je důležitější a jejich role je větší. V nové situaci bychom měli společně vybudovat společenství osudu Asie a Tichomoří a znovu vytvořit novou slávu Asie a Tichomoří,« přednesl ve svém projevu Si Ťin-pching

Prezident také předložil několik návrhů. Zaprvé, je podle něj třeba hájit mezinárodní spravedlnost a rovnost a budovat stabilní a mírovou Asii a Tichomoří. Zadruhé, je třeba dodržovat otevřenost a toleranci a budovat Asii a Tichomoří se společným bohatstvím. Zatřetí, je třeba podpořit zelený rozvoj s nízkými emisemi uhlíku. A začtvrté, je třeba usilovat o společenství osudu a budovat Asii a Tichomoří vzájemné pomoci.

Si Ťin-pchingzdůraznil, že minulý měsíc se úspěšně konal 20. sjezd KS Číny, který určil směr a plán rozvoje Číny v současné době a v budoucnu. Čína je ochotna soužít se všemi zeměmi v míru a společně se rozvíjet na základě vzájemného respektu a společných zájmů. Čína bude podporovat politiku otevírání se světu ve větším rámci, širším rozsahu a na hlubší úrovni, bude dodržovat cestu modernizace v čínském stylu, bude budovat hospodářský mechanismus na vyšší úrovni a bude nadále sdílet příležitosti čínského rozvoje se světem a se zeměmi v Asii a Tichomoří. 

Summitu APEC na téma »Otevřenost, komunikace a rovnováha« předsedal thajský premiér Prayut Chan-o-cha. Prezident Si Ťin-pchings chotí Pcheng Li-jüan se zúčastnili v rámci summit i uvítací večeře.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here