Si Ťin-pching a malajský král si vyměnili blahopřání k 50. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Malajsií

31. května si čínský prezident Si Ťin-pching a malajský král Sultán Ibrahim Iskandar vyměnili blahopřání k oslavě 50. výročí navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi.

Si uvedl, že vztahy mezi Čínou a Malajsií stojí na novém historickém výchozím bodě. Je ochoten spolupracovat s králem Sultánem Ibrahimem Iskandarem na vedení budování čínsko-malajského společenství se sdílenou budoucností k dosažení nových výsledků, přinášet více prospěchu oběma národům, více přispívat k regionální prosperitě a stabilitě a společně vytvořit dalších slavných 50 let vztahů mezi Čínou a Malajsií.

Sultán Ibrahim Iskandar řekl, že od navázání diplomatických vztahů před 50 lety se Malajsie a Čína vždy navzájem respektovaly a důvěřovaly si a bilaterální vztahy neustále dosahovaly nového rozvoje. Po navázání komplexního strategického partnerství v roce 2013 došlo k dalšímu prohloubení a rozšíření spolupráce a výměn mezi oběma zeměmi v ekonomice, obchodu, investicích, kultuře, mezilidských vztazích a v dalších oblastech. U příležitosti 50. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Malajsií a Čínou bude Malajsie vždy pracovat ruku v ruce s Čínou na vytváření prosperity a bude nadále vytvářet výhody pro obyvatele obou zemí.

Téhož dne si čínský premiér Li Čchiang vyměnil blahopřejné zprávy se svým malajským protějškem Anwarem Ibrahimem.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy