Si zaslal blahopřejný dopis k oslavám stého výročí mezinárodní rehabilitace

Čínský prezident Si Ťin-pching zaslal v neděli blahopřejný dopis oslavám stého výročí založení Mezinárodní rehabilitační organizace (RI).

Srdečně pozdravil osoby se zdravotním postižením, jejich příbuzné a personál, který pro ně pracuje, a vyjádřil srdečnou vděčnost mezinárodním organizacím a lidem ze všech stran, kterým záleží na věci osob se zdravotním postižením v Číně a podporují ji.

Si poznamenal, že RI je vlivnou mezinárodní organizací v oblasti záležitostí osob se zdravotním postižením a vyvíjí neúnavné úsilí o ochranu důstojnosti, zaručení práv a podporu blahobytu osob se zdravotním postižením.

Čína aktivně podporuje činnost RI, podniká praktické kroky na podporu rozvoje věci osob se zdravotním postižením v rozvojových zemích, zvyšuje zájem mezinárodního společenství o osoby se zdravotním postižením a přispívá k mezinárodní věci osob se zdravotním postižením, uvedl.

Si uvedl, že Čína se stará o osoby se zdravotním postižením a věnuje jim mimořádnou pozornost a v procesu čínské modernizace bude dále zlepšovat systém sociálního zabezpečení a systém služeb péče o osoby se zdravotním postižením a podporovat komplexní rozvoj věci osob se zdravotním postižením.

»Čína je ochotna spolupracovat se zeměmi celého světa na společné podpoře mezinárodních výměn a spolupráce ve věci osob se zdravotním postižením a neustále podporovat zdraví a blaho lidstva,« dodal Si.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy