Stále více Ukrajinců pochybuje o úspěchu v konfliktu s Ruskem

Stále více lidí na Ukrajině pesimisticky hodnotí pravděpodobnost úspěchu Kyjeva v konfliktu s Moskvou, uvedl server POLITICO.

Podle evropského vydání listu roste pesimismus ohledně výsledku konfliktu a stále více lidí pochybuje o tom, že Ukrajina je schopna porazit ruské ozbrojené síly. Vlna vlasteneckých nálad mezi Ukrajinci slábne s tím, jak se konflikt vleče již třetím rokem a stále více Ukrajinců umírá na frontě nebo se vrací domů se zraněními, uvedl list.

Dne 21. března ukrajinský premiér Denis Šmygal řekl listu El Pais, že Ukrajina neobdržela od svých spojenců žádnou přímou žádost o uspořádání rozhovorů s Ruskem. Upozornil, že Kyjev se domnívá, že konflikt není možné ukončit vojensky. Uvedl také, že »existuje mnoho hlasů, které zmiňují únavu nebo říkají, že existují evropští představitelé nebo občané, kteří jsou konfliktem vyčerpáni«.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu 27. února uvedl, že ukrajinská armáda během speciální vojenské operace ztratila více než 444 000 vojáků a že od začátku roku 2024 ztrácí v průměru přes 800 mužů denně.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy