Švédsko označilo bezpečnostní situaci za nejvážnější od druhé světové války

Švédsko se po akcích s pálením koránu nachází v nejvážnější situaci v oblasti bezpečnostní politiky od druhé světové války. Vláda situaci analyzuje, napsal švédský premiér Ulf Kristersson na Instagramu po rozhovoru se svým dánským protějškem Mette Frederiksenovou.

»Švédská vláda jednala s dánskou vládou o pálení kopií písem. Jsme v nejvážnější bezpečnostní politické situaci od druhé světové války a tady doma víme, že státy, státníci i jednotlivci mohou situace využít,« řekl. »I když se další postup může v jednotlivých zemích lišit, nyní jsme provedli stejnou analýzu: situace je nebezpečná a je třeba jednat.«

Dánská vláda uvedla, že prověří možnost neudělovat povolení k veřejným shromážděním ve zvláštních situacích, kdy jsou uráženy jiné země, kultury a náboženství a kdy by to mohlo mít vážné negativní důsledky pro bezpečnost Dánska. »Ve Švédsku jsme již také zahájili práci na analýze právní situace, včetně zákona o veřejném pořádku, abychom zvážili opatření k posílení naší národní bezpečnosti,« napsal Kristersson.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy