Home Zahraničí Syn amerického prezidenta obviněn. Místo placení daní podle obžaloby utrácel za drogy

Syn amerického prezidenta obviněn. Místo placení daní podle obžaloby utrácel za drogy

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Hunter Biden, syn amerického prezidenta Joea Bidena, byl obviněn z devíti daňových úniků, uvádí se v obžalobě nahrané do databáze amerického okresního soudu pro centrální okres Kalifornie.

Je obviněn z nepodání daňového přiznání a nezaplacení daní, vyhýbání se vyměření daně a z falešného nebo podvodného daňového přiznání.

» bžalovaný se zapojil do čtyřletého schématu, jehož cílem bylo nezaplatit nejméně 1,4 milionu dolarů na federálních daních, které byl povinen sám přiznat za daňové roky 2016 až 2019,« uvádí se v obžalobě. Podle Fox News mu za tato obvinění hrozí až 17 let vězení.

Právní zástupce David Weiss v obžalobě uvádí, že Hunter Biden »utrácel miliony dolarů za extravagantní životní styl, místo aby platil své daňové účty«.

»Obžalovaný utratil přibližně jeden milion dolarů v roce 2016, 1,4 milionu dolarů v roce 2017, 1,8 milionu dolarů v roce 2018 a 600 000 dolarů v roce 2019. Od ledna do 15. října 2020 obdržel žalovaný finanční podporu ve výši více než 1,2 milionu dolarů, která byla použita na úhradu různých osobních výdajů. V období od roku 2016 do 15. října 2020 obžalovaný tyto peníze utratil za drogy, eskorty a přítelkyně, luxusní hotely a pronájmy nemovitostí, exotická auta, oblečení a další věci osobní povahy, zkrátka za vše kromě daní,« uvádí se v dokumentu.

Již dříve byl Hunter Biden obviněn ze tří obvinění souvisejících s nákupem a vlastnictvím zbraní. Jedno z nich se týká držení zbraně v době, kdy byl uživatelem nelegálních drog, zatímco další dvě obvinění souvisejí s tím, že lhal o své drogové závislosti, když si v říjnu 2018 koupil revolver.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here