Televizní seriál vyvolává v čínském Jün-nanu turistický boom

Od doby, kdy se ve vesnici Feng-jang v jihozápadní čínské provincii Jün-nan natáčela mýdlová opera Seznamte se (Meet Yourself), lemují silnice turisté, kteří si pořizují selfie, jež zaznamenala více než 3,8 miliardy zhlédnutí.

Romantické drama vypráví příběh ženy, která po smrti svého nejlepšího přítele opustí práci městského dělníka a odjede do Jün-nanu, nejnavštěvovanější turistické destinace v Číně, kde si užívá pomalého života a zamiluje se do podnikatele.

Seriál zasazený do krásné hornaté krajiny, který na přední čínské platformě pro hodnocení filmů Douban získal 8,6 bodů z 10, uspokojuje touhu diváků sledovat, jak se odvíjí venkovský život, a najít vnitřní klid. To vedlo desítky fanoušků k tomu, aby navštívili místa natáčení seriálu a vyzkoušeli si vše, co zažívají hlavní postavy.

V autonomní prefektuře Dali Bai se nachází mnoho míst natáčení seriálu, včetně vesnice Feng-jang. Podle údajů úřadu pro kulturu a cestovní ruch navštívilo Dali během letošních Svátku jara téměř 4,24 milionu návštěv turistů, což je meziročně o 219 procent více.

Příjmy z cestovního ruchu během svátků dosáhly 3,16 miliardy jüanů (asi 455 milionů amerických dolarů), což je meziroční nárůst o 162 procent. Odvětví venkovského cestovního ruchu, jako je stravování a pohostinství, v Dali zahájilo novou kapitolu rozvoje.

»Sledovala jsem každý díl televizního seriálu a moje pozornost se od hlavních rolí přesunula k idylickému životnímu stylu v Jün-nanu,« řekla Li Chuej, turistka, která do Dali cestovala rychlovlakem se svými přáteli z jihozápadního čínského města Čcheng-tu.

»Televizní seriál si bere za hlavní téma pomalý životní styl a ukazuje názory moderních mladých lidí na seberealizaci a duchovní svobodu z mnoha hledisek, jako je návrat domů, kde začínají podnikat, aby pomohli revitalizaci venkova,” řekl Wang I-čchuan, místopředseda Čínské asociace literárních a uměleckých kritiků.

Podle Wanga drama zahřeje srdce diváků krásou čínského venkova.

Letecký snímek pořízený 28. září 2022 ukazuje scenérii části ostrova v západním jezeře Eryuan v okrese Eryuan v autonomní prefektuře Dali Bai v jihozápadní čínské provincii Yunnan. (Xinhua/ Čchen Sin-po)

»Po odvysílání televizního seriálu se denní počet návštěvníků vesnice Feng-jang zvýšil z méně než 100 na téměř 10 000,« řekl Čchen Čchin, úředník vesnice Liuguanchang, která Feng-jang spravuje.

Čchen uvedl, že díky integraci práce na obnově venkova a filmového a televizního průmyslu se Feng-jang rychle rozvíjí v oblasti kultury a cestovního ruchu, což zvyšuje zaměstnanost a podnikavost místních obyvatel.

»Čínský venkov se stal místem léčení pro ty, kteří žijí a pracují ve velkých městech,« řekl Čchen. »Doufáme, že si naše vesnice vždy zachová svou léčivou sílu a poskytne návštěvníkům skvělé zážitky.«

Starobylé město Ša-si v okrese Ťien-čchüan v Dali, další z míst natáčení seriálu, navštívilo během svátků Svátku jara 141 800 turistů, což je meziročně o 237,02 % více, a příjmy z cestovního ruchu vzrostly o téměř 188 % na 110 milionů jüanů.

“Mýdlová opera zvýšila viditelnost a popularitu Ša-si,” uvedl Jang Tching, zástupce ředitele úřadu pro kulturu a cestovní ruch v Ťien-čchüanu.

Ceng Ťi-žung, absolvent Akademie výtvarných umění v Kuang-čou, se předtím, než se na začátku roku 2018 přestěhoval do Dali, zabýval fotografováním v jihočínském městě Kuang-čou.

»Klidný a prostý život ve vesnici Feng-jang mě přilákal k tomu, abych zde zůstal,« řekl Ceng, který si v Dali založil ilustrační studio. Dodal, že venkovský život se stal nevyčerpatelným zdrojem jeho tvorby.

»Televizní seriál ukazuje kouzlo čínského venkova. Věřím, že na venkově bude žít a podnikat více lidí,« řekl Ceng.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy