Téměř 60 % Němců je proti dodávkám raketového systému Taurus na Ukrajinu

Téměř 60 % dotázaných Němců je proti myšlence dodávek raket dlouhého doletu Taurus na Ukrajinu, vyplývá z průzkumu společnosti YouGov, který si nechala zpracovat tisková agentura DPA.

Z průzkumu vyplývá, že pouze 28 % respondentů se domnívá, že by střely Taurus měly být Kyjevu poskytnuty, zatímco 58 % se vyslovilo proti takovému kroku. Více než polovina z nich (31 %) je zásadně proti poskytování podpory Ukrajině formou dodávek německých zbraní.

Podle průzkumu YouGov se v posledních týdnech zvýšil počet těch, kteří jsou proti dodávkám raket Taurus Ukrajině. V průzkumu z 2. až 6. února podpořilo dodávky raket celých 31 % respondentů, zatímco 49 % bylo proti.

Agentura zjišťovala také postoje německých občanů k případnému vyslání německých vojáků na Ukrajinu a vojenské pomoci Kyjevu obecně. Celkem 72 % dotázaných se vyslovilo proti vyslání vojáků na Ukrajinu s tím, že takový krok by měl být jednou provždy vyloučen, což učinil německý kancléř Olaf Scholz. Pouze 16 % respondentů se domnívá, že německá vláda musí ponechat možnost vyslání vojáků na Ukrajinu na stole. Další 2 % volají po okamžitém vyslání německých vojáků do bojové zóny.

Německý kancléř 4. března zopakoval, že Berlín odmítá poskytnout Kyjevu řízené střely Taurus, a zdůraznila, že předání těchto zbraní nepřipadá v úvahu, protože by vyžadovalo přímou účast německého vojenského personálu. Scholz opakovaně zdůraznil svůj nesouhlas s dodávkami zbraňového systému Taurus Ukrajině s poukazem na hrozbu, že by Německo mohlo být zataženo do konfliktu.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy