ČSSD nadále podporuje všechny protestní akce zemědělců

Vláda Petra Fialy hraje se zemědělci na slepou bábu. Zemědělci ji upozorňují na celou řadu problémů, jež vláda, ani Evropská komise neřeší a které zemědělcům zhoršují jejich život. Uvedl to v tiskové zprávě ČSSD – České svuerenity sociální demokracie její předseda Jiří Paroubek. »Jedná se především o bezcelní dovozy zboží z Ukrajiny, které mělo původně být dopravováno skrze střední Evropu, tzv. koridory solidarity, zejména do zemí Severní Afriky,« připojil expremiér.

ČSSD v minulých čtrnácti dnech podpořila všechny protesty zemědělců, přestože je provládní média dehonestovala a podporovatele nálepkovala dezoláty a proruskými agenty. »Odmítáme jakékoliv nálepky lidí, kteří se jen snaží poukazovat na neschopnost pětikoaliční vlády, pro niž je hledání řešení problémů českých občanů zbytečnou prací a raději jen poslouchá diktát bruselských úředníků, proto podpoříme i další akce zemědělců,« uvedla statutární místopředsedkyně strany Jana Volfová.

»Je třeba si uvědomit, že ministr zemědělství Výborný hraje se zemědělci silně perfidní hru. Jedná, jedná a slibuje a zase slibuje, ale ve vládě nic neprosadí a vlastně ani prosadit nechce. A pak jen krčí rameny, že to jeho druzi ve vládě mu zatnuli tipec, pokud jde o možné navýšení zemědělských dotací o 5 mld. Kč. Přitom musí vědět, že vláda nemá naprosto žádnou chuť zemědělcům cokoliv ulehčit. Prostě jim nic dát nechce. Domnívají se totiž, že zemědělci jsou početně tak bezvýznamnou voličskou skupinou, že ji vlastně mohou ignorovat. Kromě toho vědí, že v březnu už se zemědělci – a to je docela správný předpoklad – budou muset intenzivně věnovat zemědělským pracím a na další demonstrace už nebudou mít čas,« pokračoval Paroubek. »Proto je nutné, aby se naši zemědělci zapojili do celoevropských protestů s využitím síly svých kolegů zejména z Německa, Polska, Francie, ze Španělska a dalších zemí. Jinak jim hrozí, že bezcelní dovozy ať už z Ukrajiny, nebo ze zemí Mercosuru, povedou ke zničení českého i evropského zemědělství. Z tohoto důvodu podpoříme čtvrteční protest českých zemědělců,« ukončil Paroubek.

ČSSD je nejstarší politickou stranou v zemi. Česká strana sociálně demokratická patřila od listopadu 1989 mezi ústřední politické síly spolu s ODS. Z jejích řad pocházeli předsedové vlády Miloš Zeman, Vladimír Špidla, Stanislav Gross, Jiří Paroubek a Bohuslav Sobotka. Nicméně ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021 nepřekročila potřebnou pětiprocentní hranici a zůstala mimo parlament. Pod vedením Michala Šmardy se loni na jaře rozhodla změnit název na prosté Sociální demokracie a zkratku na SOCDEM. Následně v červnu se někdejší zkratky ČSSD ujala Jana Volfová, předsedkyně tehdejší České suverenity. Na únorovém sjezdu ČSSD v Praze se pak Volfová stala statutární místopředsedkyní a do čela strany byl zvolen expremiér Paroubek.

(pk)

FOTO – Facebook a archiv ČSSD

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy