Tři lidé zabiti po útoku na konvoj mírových sil OSN

Tři lidé byli zabiti na východě Demokratické republiky Kongo (DRK), když demonstranti zaútočili na konvoj mírových sil OSN. Informovala o tom ve středu konžská rozhlasová stanice Okapi.

Konvoj Stabilizační mise OSN v DRK (MONUSCO) do hlavního města provincie Severní Kivu, Gomy, byl napaden 7. února večer poblíž vesnice Munigi, uvedla organizace. Útok provedli demonstranti, kteří obviňovali mírové síly z pasivity v boji proti protivládním povstalcům operujícím v regionu.

Protestující postavili konvoji do cesty barikádu. Po zastavení vozidel OSN je protestující vyrabovali a čtyři nákladní auta zapálili. Zmocnili se také kontejneru se zbraněmi. Při potyčce byli zabiti tři lidé. Který kontingent MONUSCO byl napaden, nebylo oznámeno.

Stabilizační mise OSN v DRK byla zřízena rozhodnutím OSN v létě 2010. Jejím úkolem je chránit civilní obyvatelstvo v DRK a podporovat vládní úsilí o stabilizaci a budování míru. Celkový počet příslušníků mise MONUSCO v současnosti činí něco málo přes 20 000, z toho 14 000 vojáků.

(TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy