Trump: Bidenovo rozhodnutí mobilizovat záložníky posouvá USA ke třetí světové válce

Rozhodnutí amerického prezidenta Joea Bidena mobilizovat 3000 záložníků vypovídá o vyčerpání amerických ozbrojených sil a vede USA ke třetí světové válce. Tento názor vyjádřil bývalý americký prezident Donald Trump na své sociální síti Truth Social.

»Bidenovo rozhodnutí mobilizovat záložníky dokazuje, že jeho bezuzdná eskalace situace na Ukrajině přivedla americké ozbrojené síly na hranici jejich možností,« uvedl.

»Joe Biden nedokáže ani vyjít na rampu letadla, aniž by zakopl. Poslední věc, kterou by tato nekompetentní administrativa měla dělat, je tlačit nás stále dál a dál ke třetí světové válce,« dodal Trump. Podobně se k záležitosti vyjádřil Robert Kennedy Jr., který se domnívá, že Biden se mobilizací záložníků připravuje na válku s Ruskem.

»Prezident Biden právě povolal 3 tisíce záložníků k posílení amerického kontingentu v Evropě v rámci operace Atlantic Resolve. Chci, aby lidé pochopili, o co v této mobilizaci jde. Je to příprava na pozemní válku s Ruskem,« napsal na Twitteru.

»Statisíce mladých Ukrajinců již zemřely, protože zahraničněpolitické elity USA přivedly svou zemi do války, aby naplnily své vlastní geopolitické fantazie. A nyní, místo aby Biden přiznal porážku, připravuje se obětovat i americké životy,« dodal Kennedy.

Americký prezident Joe Biden v pátek podepsal exekutivní příkaz, podle kterého může Washington povolat až tři tisíce záložníků k účasti na operaci Atlantic Resolve v operační oblasti odpovědnosti Evropského velitelství ozbrojených sil USA.

Evropské velitelství americké armády vydalo prohlášení, že se »připravuje na využití nové pravomoci k podpoře operace Atlantic Resolve«. Tu Spojené státy vedou od roku 2014 s cílem posílit východní křídlo NATO a zvýšit americkou vojenskou přítomnost v Evropě.

Zároveň po navýšení amerického kontingentu v Evropě o přibližně 20 000 osob v únoru 2022 činí celkový počet amerických vojáků v zemích EU přibližně 100 000 osob.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy