Trump chce otestovat Bidena na drogy před volební debatou

Bývalý americký vůdce Donald Trump bude před debatou požadovat test na drogy pro svého politického oponenta, současného prezidenta Joea Bidena.

»Mimochodem, budu požadovat test na drogy,« řekl při projevu na republikánské akci v Minnesotě. Trump uvedl, že nechce, aby byl Biden na debatě ve stejném stavu jako během svého každoročního projevu o stavu Unie před americkou Sněmovnou reprezentantů a Senátem.

Již dříve Trump naznačil, že Bidenovi je uměle pomáháno, aby se udržel na veřejnosti, přičemž bývalý prezident neví, zda současná hlava státu užívá nějaké látky.

Biden a Trump se dohodli na uspořádání televizní debaty 27. června na platformě CNN. Prezident později uvedl, že je připraven i na duel na scéně ABC 10. září. Trump potvrdil, že se této debaty zúčastní.

Oba politici si již zajistili republikánskou a demokratickou nominaci pro prezidentské volby, které se uskuteční 5. listopadu po primárkách a stranických sjezdech. Trumpovu kandidaturu musí potvrdit celostátní sjezd Republikánské strany USA, který se bude konat 15.-18. července v Milwaukee. Očekává se, že Bidenovu kandidaturu schválí demokraté na svém sjezdu v Chicagu 19.-22. srpna.

(cik)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy