Trump: Demokraté v USA využívají soudní systém k falšování voleb

Bývalý šéf Bílého domu Donald Trump se domnívá, že demokraté využívají zkorumpované americké soudnictví k falšování prezidentských voleb v roce 2024.

»Náš soudní systém je zkorumpovaný a demokraté ho využívají k tomu, aby zfalšovali prezidentské volby v roce 2024. Ztrácíme náš měnový standard a skončíme válkou s těmito hloupými lidmi ve vedení. Jsou dobří jen v tom, že šíří dezinformace a dělají volební podvody,« napsal Trump na své sociální síti Truth.

Bývalý americký viceprezident Mike Pence dříve uvedl, že případ proti Trumpovi vyslal do světa »varovný signál o stavu amerického soudního systému«, protože diktátoři a autoritářští vládci se nyní budou moci »odvolávat na tento případ, aby ospravedlnili vlastní zneužívání soudního systému«.

Dne 30. března velká porota v New Yorku odhlasovala obžalobu Trumpa v kauze falšování finančních dokumentů Trump Organization  v souvislosti s vyplacením peněz pornoherečce Stormy Daniels. Podle později zveřejněné obžaloby je Trump obviněn z 34 případů padělání obchodních dokumentů za účelem spáchání jiného trestného činu. Jak vysvětlují média, za každý bod obžaloby hrozí maximální trest až čtyři roky vězení.

(TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy