Trump pochválil americkou tajnou službu za to, že Bidenovi zabránila ztratit se na pódiu

Bývalý americký prezident Donald Trump pochválil agenty americké tajné služby, kteří zajišťují bezpečnost nejvyššího vedení země a zahraničních lídrů na americkém území, za to, že nedovolili současnému americkému lídrovi Joe Bidenovi zabloudit na pódiu a pomohli mu najít cestu z něj.

»Nezapomeňte, že nedokáže spojit dvě slova dohromady, že nedokáže najít schody, které vedou z pódia. Dokončí svůj projev, který obvykle trvá minutu a půl a neví, kam má jít. Ale máme skvělé lidi z tajné služby. Vždycky k němu přiběhnou a dostanou ho z pódia,« řekl Trump při projevu ke svým příznivcům ve Wildwoodu ve státě New Jersey.

Bývalý americký vůdce si dovoluje veřejně urážlivě mluvit o Bidenovi a spoléhá se na ochranu svobody slova, kterou zaručuje první dodatek americké ústavy. Pokud Trumpovy výroky nepřekračují zákonem stanovené hranice, například nevyzývají k násilí nebo nevyhrožují přímou násilnou akcí, neporušují americké zákony. Judikatura Spojených států stanovuje vysoké standardy pro to, aby byl projev považován za protiprávní, zejména v souvislosti s veřejnou kritikou veřejných osobností.

Prezidentské volby v USA se budou konat 5. listopadu. Trump již získal potřebný počet hlasů delegátů, aby byl nominován jako republikánský kandidát na prezidenta. Biden, který se uchází o druhé funkční období, si zajistil podporu dostatečného počtu delegátů Demokratické strany. Souboj se tak podle očekávání odehraje mezi stejnými kandidáty jako před čtyřmi lety, kdy Biden porazil Trumpa usilujícího o znovuzvolení do nejvyššího úřadu.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy