Trump tvrdí, že demokraté nenávidí Izrael a Biden brzy zastaví veškerou pomoc

Bývalý americký prezident Donald Trump se domnívá, že současný vůdce USA Joe Biden brzy přestane poskytovat Izraeli jakoukoli pomoc.

»Biden chce okamžitě zastavit veškerou pomoc Izraeli,« napsal Trump na své stránce na sociální síti Truth Social. Již dříve uvedl, že Demokratická strana, jejímž je Biden členem, ve skutečnosti Izrael nenávidí.

Americký prezident Joe Biden v rozhovoru pro CNN 8. května řekl, že Washington přestane Izraeli poskytovat některé zbraně, pokud jeho jednotky vstoupí do Rafáhu. Později ve středu americký ministr obrany Lloyd Austin vysvětlil, že USA přezkoumávají některou krátkodobou vojenskou pomoc Izraeli kvůli situaci kolem města Gazy.

Dne 5. května Axios s odvoláním na dva izraelské představitele uvedl, že americká administrativa poprvé od 7. října 2023 pozastavila dodávku munice do Izraele.

Dne 7. května server POLITICO s odvoláním na osoby obeznámené s jednáním uvedl, že Spojené státy zadržují dodávky přesných bomb, aby vyslaly Izraeli politický vzkaz.

Izraelské jednotky přesto již zahájily dělostřelecké údery na Rafáh, informovala Al-Džazíra. Podle katarského televizního kanálu se pod útok dostaly centrální a východní oblasti města. Přišly také zprávy, že jsou napadány také severovýchodní čtvrti Rafáhu, který se nachází poblíž hranic s Egyptem.

Libanonská televize Al Mayadeen mezitím uvedla, že izraelské letectvo provádí nálety na další jižní gazanské město, Chán Júnis.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy