Home Zahraničí USA se mění v drogově závislou zemi, podle Trumpa pomůže jen trest smrti

USA se mění v drogově závislou zemi, podle Trumpa pomůže jen trest smrti

FOTO - pixabay

Spojené státy mohou porazit drogovou epidemii pouze zavedením trestu smrti pro drogové dealery, jiná opatření problém nevyřeší. V pátek to prohlásil bývalý americký prezident Donald Trump.

»Každý drogový dealer zabije za svůj život nejméně 500 lidí. Dokud nebude zaveden trest smrti, tento problém se nevyřeší. Jen si to nalháváte,« řekl při projevu na akci americké Národní střelecké asociace v Harrisburgu v Pensylvánii. Trump zároveň uvedl, že si není jistý, zda je obyvatelstvo Spojených států na takový krok připraveno.

»Měníme se v drogově závislou zemi. Užívání drog ve Spojených státech dosáhlo bezprecedentní úrovně,« řekl.

Trump vyprávěl, jak jednou na toto téma hovořil s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. »Zeptal jsem se ho, jaká je situace s drogami v Číně? Jsou tam nějaké související problémy?«  řekl bývalý prezident. Dodal, že Si Ťin-pching ho ujistil, že v ČLR žádný takový problém není. »Před lety byly drogy v Číně extrémně rozšířené. Pak ale zavedli trest smrti pro drogové dealery. A jakmile to udělali, přestalo to,« vysvětlil Trump.

Americké federální Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) loni oznámilo, že počet úmrtí na předávkování syntetickým opioidním analgetikem fentanylem dováženým z Mexika se v letech 2016-2021 téměř zečtyřnásobil. Jak uvedla CDC, Spojené státy čelí masivní epidemii opioidů, která si každoročně vyžádá přibližně 100 000 amerických životů.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here