USA řeší uniklé plány útoku na Ukrajině se spojenci

Spojené státy jednají na vysoké úrovni se svými spojenci o problému úniku amerických tajných dokumentů na veřejnost, uvedl zástupce vedoucího tiskového oddělení ministerstva zahraničí Vedant Patel.

»Představitelé amerických agentur jsou v této záležitosti v kontaktu na vysoké úrovni se spojenci a partnery,« řekl. Patel dodal, že USA jsou odhodlány »chránit zpravodajské informace« a také udržovat partnerství s ostatními zeměmi.

Dříve americká média informovala, že Pentagon a americké ministerstvo spravedlnosti zahájily vyšetřování v souvislosti s únikem utajovaných dokumentů týkajících se plánů Washingtonu a NATO na přípravu ozbrojených sil na protiofenzívu. Četné materiály odhalující údaje o harmonogramu dodávek zbraní a počtech vojáků byly zveřejněny zejména na Twitteru a Telegramu. Deník New York Times 7. dubna informoval, že se na internetu objevila nová várka amerických tajných dokumentů o Ukrajině. Podle listu byly nalezeny také materiály týkající se Blízkého východu a Číny.

Agentura Reuters zdůraznila, že se může jednat o jeden z nejvýznamnějších případů úniku informací od roku 2013, kdy se na internetových stránkách WikiLeaks objevilo více než 700 000 dokumentů, videí a diplomatických depeší.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy