Home Zahraničí USA zvažují nová omezení vývozu čipů UI do Číny

USA zvažují nová omezení vývozu čipů UI do Číny

FOTO - CGTN

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena zvažuje zavedení nových omezení na vývoz amerických čipů umělé inteligence (UI) do Číny, uvedl list The Wall Street Journal s odvoláním na své zdroje.

»Ministerstvo obchodu by mohlo již začátkem příštího měsíce přistoupit k zastavení dodávek čipů společnosti Nvidia a dalších výrobců čipů zákazníkům v Číně a dalších ‚problémových zemích‘ bez předchozího získání licence,« napsal list. »Tato akce by byla součástí konečných pravidel, která kodifikují a rozšiřují opatření pro kontrolu vývozu oznámená v říjnu,« doplnil.

Podle deníku The Wall Street Journal »by tento krok mohl dále omezit schopnost Číny budovat své kapacity v oblasti umělé inteligence poté, co v loňském roce došlo k omezením, která odřízla nejpokročilejší čipy s umělou inteligencí vyráběné společnostmi Nvidia a Advanced Micro Devices«.

Během červnového setkání se zakladatelem Microsoftu Billem Gatesem čínský prezident Si Ťin-pching prohlásil, že vítá americké společnosti, které do Číny přinášejí technologie UI.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here