USA zvažují nová omezení vývozu čipů UI do Číny

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena zvažuje zavedení nových omezení na vývoz amerických čipů umělé inteligence (UI) do Číny, uvedl list The Wall Street Journal s odvoláním na své zdroje.

»Ministerstvo obchodu by mohlo již začátkem příštího měsíce přistoupit k zastavení dodávek čipů společnosti Nvidia a dalších výrobců čipů zákazníkům v Číně a dalších ‚problémových zemích‘ bez předchozího získání licence,« napsal list. »Tato akce by byla součástí konečných pravidel, která kodifikují a rozšiřují opatření pro kontrolu vývozu oznámená v říjnu,« doplnil.

Podle deníku The Wall Street Journal »by tento krok mohl dále omezit schopnost Číny budovat své kapacity v oblasti umělé inteligence poté, co v loňském roce došlo k omezením, která odřízla nejpokročilejší čipy s umělou inteligencí vyráběné společnostmi Nvidia a Advanced Micro Devices«.

Během červnového setkání se zakladatelem Microsoftu Billem Gatesem čínský prezident Si Ťin-pching prohlásil, že vítá americké společnosti, které do Číny přinášejí technologie UI.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy