Home Zahraničí V případě rozpadu Ukrajiny může do EU přijít asi 10 milionů uprchlíků

V případě rozpadu Ukrajiny může do EU přijít asi 10 milionů uprchlíků

FOTO - Wikimedia Commons/Zalasem1

Německá vláda se domnívá, že v případě případného kolapsu Ukrajiny by zemi opustilo dalších asi 10 milionů lidí a drtivá většina z nich by zamířila do západní Evropy. Informoval o tom list Welt am Sonntag s odvoláním na své zdroje.

Podle listu by Německo bylo jednou ze zemí, kam by proudil velký příliv uprchlíků. Německé ministerstvo vnitra a spolková policie uvedly, že nechtějí poskytovat žádné prognózy o vývoji migračních procesů.

Expert na migraci Gerald Knaus řekl listu Welt am Sonntag, že pokud by Ukrajina byla v konfliktu s Ruskem poražena, »do EU by mohlo přijít mnohem více než 10 milionů uprchlíků«. »Již nyní se jedná o největší pohyb uprchlíků v Evropě od 40. let 20. století,« dodal a zdůraznil, že EU by měla Ukrajině nadále pomáhat.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) je na světě více než 6 milionů uprchlíků z Ukrajiny. Zároveň je 5 967 100 z nich registrováno v evropských zemích. Podle německého ministerstva vnitra je v současné době v Německu asi 1,1 milionu ukrajinských občanů, kteří do země vstoupili od roku 2022.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here