Ve Francii bylo v den státního svátku zapáleno »jen« 255 aut

V den státního svátku 14. července zadržela francouzská policie 96 osob a v noci na 15. července bylo zaznamenáno 255 žhářských útoků na automobily. Informovala o tom v sobotu televizní stanice BFMTV s odvoláním na údaje ministerstva vnitra.

Uvádí se, že sedm policistů bylo zraněno a bylo také zjištěno 51 případů použití zábavní pyrotechniky proti strážcům zákona. Co se týče Paříže a jejích předměstí, v regionu hlavního města bylo v noci z pátku na sobotu zadrženo 53 osob a zaznamenáno 62 žhářských útoků. Kanál neupřesňuje, zda se jednalo o automobily nebo jiné objekty.

Zdůraznila však, že události v rámci Národního dne byly mnohem klidnější než v roce 2022, kdy bylo zapáleno 423 aut, zraněno 21 policistů a zaznamenáno 333 případů použití pyrotechniky proti strážcům zákona.

Mírný charakter událostí potvrdil francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin. »Po celé Francii probíhaly veřejné oslavy, koncerty a ohňostroje, přičemž škody byly ve srovnání s rokem 2022 výrazně nižší. Vděčíme za to našim pořádkovým silám, jejich přítomnosti a četným preventivním kontrolám. Patří jim velký dík,« napsal na své stránce na Twitteru.

Oslavy u příležitosti státního svátku 14. července se letos ve Francii konaly za bezprecedentních bezpečnostních opatření. Na ochraně pořádku se podílelo celkem 130 tisíc policistů a četníků. Kromě toho byly k potlačení případných nepokojů mobilizovány speciální jednotky, obrněné jednotky národního četnictva a také vrtulníky a drony.

Intenzivní bezpečnostní opatření platila po celý pátek a následující noc.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy