»Nechutná jednostranná propaganda«. Trikolora chce zrušit koncesionářské poplatky

Politická strana Trikolora navrhuje zrušení (variantně snížení) tzv. koncesionářských poplatků za Český rozhlas. Uvedla to v tiskové zprávě, kterou má iportaL24.cz k dispozici.

Stranu předsedkyně Zuzany Majerové k tomu vede zjištění, že Český rozhlas používá finanční prostředky vybrané od rozhlasových poplatníků mimo jiné také na vytváření projektu Společnost nedůvěry, ve kterém podle Trikolory »hrubým způsobem manipuluje s fakty a dezinterpretuje předchozí sociologická šetření«. To vše s cílem přesvědčit veřejnost, že největším problémem naší současnosti jsou »dezinformace«.

Společnost pro obranu svobody projevu k tomu uvádí: »Je naprosto ostudné, že veřejnoprávní médium a univerzitní výzkumníci placení z veřejných prostředků označují legitimní názory na vážná politická témata (organizace masové ilegální migrace, rizika islámu v Evropě, podvody při korespondenčních volbách, rizika Istanbulské úmluvy nebo ovlivňování politiky ze strany George Sorose) za dezinformace. To už není obyčejná chyba jednoho redaktora, ale nebezpečný záměr redakce ostrakizovat statisíce nebo miliony nositelů naprosto legitimních názorů na vážné politické otázky jako dezinformátory.«

Trikolora uvedla, že nevidí jediný důvod, proč by se česká veřejnost, respektive lidé, kteří zastávají jiné názory, měli svými penězi podílet na této »nechutné jednostranné propagandě, respektive na poškozování svých vlastních zájmů«.

Strana Trikolora, která vznikla původně z ODS, ovšem na rozdíl od strany premiéra Fialy zůstává důsledně na pozici národních zájmů, získala v posledních parlamentních volbách 2,76 procenta. Po jejím boku šli v roce 2021 i Svobodní a Soukromníci. V následných komunálních volbách bylo jejím nejčastějším partnerem hnutí SPD, s nímž nedávno uzavřela dohodu o společném postupu.

(pk)

KOLÁŽ – volimtrikoloru.cz

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy