Většina Američanů považuje Trumpa za silného vůdce v kontrastu s Bidenem

Většina Američanů považuje bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa za silného vůdce na rozdíl od současného hospodáře Bílého domu Joea Bidena. Informovala o tom televizní stanice Fox News na základě údajů z průzkumu veřejného mínění, které zveřejnila ve středu.

Podle jejích údajů označilo Trumpa za silného vůdce 51 % respondentů, zatímco Bidena za silného vůdce označilo pouze 33 % Američanů. Zhruba stejný počet dotázaných považuje politiky za zkorumpované, přičemž s tímto tvrzením o Bidenovi souhlasilo 44 % dotázaných a o Trumpovi 55 %.

»Je těžko uvěřitelné, že si Američané vybírají mezi zkorumpovaným silným vůdcem Trumpem a psychicky labilním současným prezidentem Bidenem, který má trochu více empatie pro Američany,« uvedl Chris Anderson, který průzkum prováděl.

Průzkum byl proveden od 19. do 22. května mezi více než tisícovkou registrovaných voličů. Chybovost byla 3 %.

Náskok před Desantisem

Průzkum společnosti SSRS, který si objednala CNN zase ukazuje, že bývalý americký prezident Donald Trump zůstává nejpopulárnějším potenciálním republikánským kandidátem na prezidenta a udržuje si dvouciferný náskok před svým hlavním rivalem, floridským guvernérem Ronem Desantisem.

Trumpa označilo za nejpreferovanějšího prezidentského kandidáta 53 % respondentů a Desantise 26 %. Přestože 8 z 10 respondentů hodlá podpořit jednoho z těchto dvou kandidátů, mnoho voličů je otevřeno i úvahám o dalších kandidátech, včetně bývalé post-prezidentky USA při OSN Nikki Haleyové, senátora za Jižní Karolínu Tima Scotta nebo bývalého viceprezidenta Mikea Pence. Celkově je se současným seznamem kandidátů spokojeno 73 % příznivců strany.

Zároveň je více než polovina republikánů přesvědčena, že Trump bude prezidentským kandidátem strany. Tento názor vyjádřilo 52 % dotázaných. Za pravděpodobný takový výsledek považuje 35 % respondentů. Současně se pouze 13 % respondentů domnívá, že Trump primárky nevyhraje.

Průzkum byl proveden od 17. do 20. května mezi 1 227 občany USA, kteří jsou členy nebo příznivci Republikánské strany. Chybovost činila přibližně 3,7 procentního bodu.

Příští prezidentské volby v USA se budou konat v listopadu 2024. Trump deklaroval svou účast v prezidentských volbách v listopadu 2022. Desantis oznámil svou kandidaturu na nejvyšší úřad v zemi 24. května. Stávající prezident USA Joe Biden 25. dubna oznámil, že bude usilovat o znovuzvolení.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy