Většina Němců je proti vyslání raket Taurus na Ukrajinu, veřejné mínění se ale mění

Většina Němců je proti dodávkám raket dlouhého doletu Taurus na Ukrajinu, vyplývá z průzkumu veřejného mínění, který provedl institut Forsa pro televizní kanál NTV.

Proti vyslání raket Taurus na Ukrajinu se tak vyslovilo celých 56 % dotázaných, zatímco 37 % tyto dodávky podporuje. Pozoruhodné je, že počet těch, kteří tuto myšlenku podporují, se oproti březnu výrazně zvýšil (28 %). Příznivci strany Zelení tvoří 63 % těch, kteří chtějí, aby Německo dodávalo rakety Taurus na Ukrajinu, zatímco odpůrci této myšlenky jsou většinou stoupenci levicové strany Sahry Wagenknechtové a pravicové Alternativy pro Německo.

Průzkumu se zúčastnilo více než 2000 respondentů.

Ukrajina žádá Německo o dodávku raket Taurus již delší dobu. Tyto rakety jsou považovány za obdobu britských Storm Shadows, které již byly na Ukrajinu dodány. Taurus má však delší dolet než Storm Shadow, dosahuje 500 kilometrů. Německý kancléř Olaf Scholz opakovaně odmítl myšlenku vyslání raket Taurus na Ukrajinu. Podle něj efektivní použití těchto raket vyžaduje zapojení německého vojenského personálu, a to je přesně ta hranice, kterou nechce překročit.

Toto téma se znovu otevřelo poté, co se Spojené státy rozhodly přidělit Ukrajině další balík pomoci. Scholz nicméně nadále trvá na svém stanovisku a tvrdí, že nehodlá měnit názor.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy