Výrobce Absolutu potvrdil obnovení dodávek do Ruska

Švédský výrobce vodky Absolut a jeho francouzský vlastník Pernod Ricard obnovili dodávky do Ruska. Informoval o tom v úterý list Kristianstadsbladet s odvoláním na představitelku společnosti Absolut Paulu Erikssonovou.

Ta připomněla, že poté, co Rusko zahájilo vojenskou operaci, »Pernod Ricard jednal s ohledem na zájmy svých zaměstnanců na Ukrajině i v Rusku«. »V rámci sankcí, které v současné době platí, je zájmem dodávat výrobky v takovém rozsahu, aby byli ochráněni místní zaměstnanci a zajištěna ekonomická udržitelnost místních organizací,« uvedla Erikssonová.

Od zahájení vojenské operace na Ukrajině řada největších světových výrobců alkoholu, včetně společností Pernod Ricard (Chivas Regal, Jameson, Absolut, Ararat), Diageo (Bell’s, Johnnie Walker, Captain Morgan, Baileys), Bacardi (Dewar’s, William Lawson’s), pozastavila prodej v Rusku nebo oznámila stažení z této země.

Jak poznamenává Kristianstadsbladet, po pozastavení dodávek do Ruska byly na skladě zásoby Absolutu, ale nyní jsou regály prázdné.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy