Aktivisté zatlačili a Albatros se na poslední chvíli rozhodl nevydat knihu kritizující transgender

Nakladatelství Albatros na poslední chvíli stáhlo vydání knihy, která kritizuje fenomén současné doby – transgenderovu mánii. Největší český nakladatelský dům tak údajně učinil na nátlak aktivistů pouhý týden před uvedením na trh. Uvedl to server Epoch Times.

Nakladatelství Na stole, jež spadá pod giganta českého trhu Albatros Media, hodlalo knihu nazvanou Nevratné poškození s podtitulem Jak naše dcery propadají transgenderové mánii vydat už 4. dubna 2024.

Jejím cílem je věnovat se aktuálním tématům, jež rezonují ve společnosti a vyvolávají debatu. Jenže vše zhatili aktivisté, které podle Epoch Times rozlítil příspěvek redaktorky Markéty Kyzlinkové na sociální síti, kde Nevratné poškození promovala. Alespoň tak to popisuje aktivistka Marie Nedoryová používající pseudonym »Kino Peklo« ve svém štvavém příspěvku na stránkách literárního občasníku Itvar. »Nechce se věřit, že by se nakladatelství spadající pod Albatros Media chtělo na něčem takovém podílet. Nechce se věřit, že by něco takového byl snad záměr. Nechce se věřit, že by společnost Albatros Media chtěla mít vlastní Naše vojsko v trendy podobě,« uvádí.

Podle Epoch Times následovala »hysterická bouře« tolik typická pro LGBTQ+ aktivisty. Tudíž se titul, na který již byla zakoupena práva, který byl přeložen, graficky připraven a těsně před dodáním na trh, dočkal nečekané stopky. Dle informací Epoch Times strávil Albatros přípravou titulu rok a půl. Zajímavé je, že na webu Knihcentrum.cz si lze dokonce prohlédnout několik stran z knihy jako ukázku…

(pk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy