Chce Fiala víc mrtvých než Zelenský?

Konec konců, tato otázka by se dala zformulovat třeba i takto: Je Fiala radikálnější psychopat než Zelenský? Ještě před pár týdny by mě vůbec nenapadlo, že se takto budu dotazovat a že ten dotaz bude silně relevantní k aktuálnímu vývoji.

Ukrajinský prezident nyní šokoval, když v čerstvém rozhovoru pro americkou CBS řekl, že navrátit zpět ztracená území znamená velké lidské ztráty a že lidé jsou důležitější. Ten šok byl tak velký, že CBS onen rozhovor z obav, co ze Zelenského ještě vypadne, pro sichr utnula a debatu vrátila do studia.

Podstatnou část zmíněného rozhovoru pro vás přeložil aeronet.news.

A nyní Fiala. V nedávném rozhovoru pro forum24.cz kromě jiných šíleností uvedl: »V rusko-ukrajinském konfliktu jde o mezinárodní řád a o to, jestli jakékoli jiné agresivní režimy uvidí, že je možné krást cizí území, protože ono to vždycky nějak dopadne. A nebo uvidí, že to možné není. Musíme odradit další případné agresory.«

Tenhle pán z Brna je zcela mimo realitu a životy řadových Ukrajinců zřejmě považuje za svůj majetek, chtě je hnát na jatka za každou cenu. Dnes už především, obrazně řečeno, hlavně ty nevykrmené, rozuměj nevycvičené. Ti vycvičení jsou již mrtví. On se prostě rozhodl, že projektu Pax Americana bude sloužit do roztrhání těla, bez ohledu na počet obětí. Jeho uvažování věrně kopíruje Hitlerův zoufalý pokus s Hitlerjugend, když na bojiště do již prohrané války hnal na jistou smrt děti.

Fiala evidentně na rozdíl od Zelenského ztratil veškeré zábrany a hlavně strach. Zelenský ho nade vší pochybnost má. O sebe, samozřejmě. O svůj život. Ale má a je viditelný. Plné zuby ho mají ukrajinští velící důstojníci, kteří si jsou velmi dobře vědomi marnosti svého počínání, a dnes už i většina ukrajinských obyvatel, ale odstranit na věky ho mohou také jeho nadřízení z Deep State, že nehodlá akceptovat ukončení války bez ohledu na jím ještě nedávno hystericky deklarovanou bezpodmínečnou kapitulaci Ruska, resp. že Rusko okamžitě odejde ze všech tak zvaných okupovaných území – Krym, Doněcko, Luhansko apod.

Fiala ovšem v tomhle módu jede vesele dál, což sděluji v titulku tohoto komentáře. Možná v tom svém neutuchajícím úsilí o bezpodmínečné vítězství Ukrajiny zůstane za krátkou dobu sám – tedy sám… se svými totožně psychopatickými kumpány – Lipavským, Černochovou, Pavlem, Haškem, Němcovou… Chybí jim duch fair play, sportovně uznat, že soupeř je prostě lepší. Notabene soupeř, kterému všichni tito Fialové po mnoho let stříleli góly z ofsajdů a bez uzardění si je počítali do celkového skóre… A dnes se neumí/nechtějí/nesmí srovnat s tím, že góly z těch ofsajdů se přestaly počítat a že ono skóre výrazně převážilo na stranu předtím těžce podváděného soupeře, jenž skóruje z regulérně nařízených trestných kopů za všechny ty minulé a samozřejmě i současné fauly. Tak se věci prostě mají, ať si kdo chce, říká, co chce. Kdyby byly bývaly dodrženy Minské dohody (například), žádnou válku bychom dnes neřešili. Dneska třeba zrovna za ty Minské dohody kope Rusko naprosto v souladu s pravidly nařízené penalty… a světe div se, že se tomuhle vůbec někdo může divit.

Jan Čech

PS: Zajímalo by mě, o čem tento psychopat bude v Bílém domě hovořit s pomateným Bidenem, když Zelenský jim teď dal najevo, že lidi jsou důležitější, než získat zpět takzvaně ztracená území…

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Jedno se musí premierovi Fialovi přiznat,že si zvolil příhodný čas pro volební vítězství nad ANO.ÚS svou změnou volebních kvot koalic mu pomohl zvítězit. Tato situace trvala půl roku a Rusko intervenovalo na Ukrajině.Premier Fiala s Pětikoaliční vládou se postavil proti intervenci Ruska .To provedlo mnoho zemí světa i členů EU a NATO.Postupem času se tento konflikt proměnlil.První faze bylo odražení útoku na Kyjev, druhá fáze Rusko obsadilo Mariupol,vyklizení Chersonu ,zničení NSI a NSII,vyklizení Hadiho ostrova a potopení křižniku Moskva a návštěvy premiera v Kyjevu .Situace v r.2023 se na Ukrajině začala měnit,stal se z toho opotřebovávací konflikt .inlace se projevila ve všech zemí EU a USA v Česku zvláště vysoká .Republikani v USA odmítaji financovat konflkt Ukrajiny,Maďarsko je jen pro humanitarní podporu a po volbách i Slovensko.Výměna vlády v Polsku potvrdila podporu Ukrajiny,ale ukrajinské obiloviny poškozují polský zemědělský trh. Nedostatek munice ukrajinské armády je řešen dnes a denně a náš premiér Fiala přišel s nebezpečným nápadem kupovat munici v zemích třetího světa.Stále si kladu otázku,je to ten strategický tah,nebo to je omyl premiéra ČR.Rusko dál postupuje, nastal konflkt v Gaze a rezoluce v OSN a papeže vyzývají k příměří.Do toho přišel teroristický útok v Krasnogorsku a Kreml ukazuje po chycení teroristů na ukrajinskou stopu.Neshoda ve V4 a nesouměřitelnost s Polskem,které má jiné zájmy. Odmítnutý Putinův výrok ,že nenapadne Polsko aČR a Pobalti, premiér Fiala shodil s tím ,že Putinovi nevěří. To se nedá označit než za vabank,který hraje Fialova vláda. Rusko je mocnost s JZ a stálý člen RB OSN s právem veta.Negovat Rusko byla dlouho politickou prioritou První republiky,která skončilo,když Evropa byla na trajektorii vypuknutí II.světové války.Ano i takové máme dějiny o kterých je nesnadné mluvit,Současná situace na Ukrajině má mnoho styčných bodů se Španělskou občanskou válkou.O příměří nechce nikdo slyšet, tak je situace nebezpečně zablokovaná.Situace je řešitelná,ale musí se odblokovat,do amerických prezidentských voleb .

  2. Dosavadní „mezinárodní řád“ znamenal, že americký režim si dělá co chce a ostatní musí poslouchat. To je potřeba změnit, pravidla musí platit pro všechny stejně.

  3. Fiala s úsměvem na tváři za přítomnosti fotoreportérů se podepisuje na české tanky, které jsou pak posílány na Ukrajinu aby tam zabíjely.
    Fiala je obyčejný válečný zločinec a štváč z Rychetského Pětikoalice a pomahač dalšího válečného štváče Pavla.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy