Část středočeských lyžařských areálů o víkendu ukončila provoz

Středočeské zimní areály na Šibeničním vrchu u Prahy a v Kvasejovicích na Příbramsku o víkendu ukončily provoz, znovu se návštěvníkům otevřou v příští sezoně. Naopak v Chotouni u Prahy a na Monínci u Sedlce-Prčice na Příbramsku se zatím stále lyžuje, i když i tam sněhu ubývá, vyplývá z informací provozovatelů.

»Skončili jsme v sobotu v 17.00, kdy bylo na sjezdovce posledních několik dětí na výuce lyžování. Rozloučili jsme se se sezonou a doufáme, že o Vánocích znovu otevřeme,« řekl provozovatel střediska Šibeniční vrch u Mnichovic Jan Zenkl.

Mimo provoz je od soboty také lyžařský areál v Kvasejovicích na Příbramsku. »Děkujeme moc návštěvníkům, kteří nás letos v této šílené bláznivé teplé zimě přesto navštívili. Těšíme se na vás v příští sezoně, která snad bude více zimní,« uvedli správci střediska na webu.

Lyžování naopak nekončí v Chotouni u Prahy, kde o víkendu čekalo na návštěvníky deset až 25 centimetrů technického sněhu a jezdily oba hlavní vleky. Podobné to bylo na Monínci, kde leží na svahu kolem 65 centimetrů sněhu a vlek je také v provozu.

»V sobotu byla návštěvnost hezká, přijelo 500 až 600 lidí. Přece jen počasí udělalo své, aspoň to sluníčko. Dnes je to o něco slabší, ale není to tak špatné,« řekl ředitel moníneckého areálu Jaroslav Krejčí. Provoz by rád zachoval ještě tři týdny, protože děti v některých okresech mají zimní prázdniny. »Ovšem pokud to bude v silách našich a přírody,« dodal.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy