Cenzura? Straně PRO byl 24 hodin před demonstrací »odstraněn« youtubový kanál

Oficiální youtubový kanál strany PRO byl »odstraněn« 24 hodin před celonárodní demonstrací »Za Českou republiku«, která se na pražském Václavském náměstí uskuteční v sobotu od 14 hodin. Webový deník iportaL24.cz o tom informoval šéf jihomoravské krajské organizace PRO Michal Hašek.

»Je vidět, že zoufalství moci už dosahuje vrcholu. Kdo se bojí strany PRO, Jindřicha Rajchla a lidí z celé ČR zítra na Václaváku??? Zatím zablokovali youtube kanál, očekáváme, že to může zasáhnout i další komunikační prostředky. Nás ale neumlčí ani nezastaví,« napsal na svém facebookovém profilu Hašek, bývalý hejtman Jihomoravského kraje a znovu vyzval občany, aby na demonstraci dorazili. »Přijďte zítra na Václavské náměstí, abychom od 14 hodin společně vládnoucí garnituře jejich slovy vyslali ‚jasný signál‘. STOP Fialově vládě Pětidemolice, STOP cenzuře a plíživému omezování svobody a demokracie, STOP válečnému šílenství. Jde o budoucnost naši, našich dětí i naší země, nenechejme si ji ukrást,« napsal Hašek.

K tomu, co se dnes stalo, se vyjádřil i šéf strany Jindřich Rajchl. »Kdo se bojí Rajchla? Kdo se bojí pravdy? Youtube nám dnes, den před demonstrací, bez jakéhokoliv předchozího upozornění smazal celý náš kanál s veškerým naším obsahem. Současně smazal kanály mnoha dalším uživatelům, kteří moje videa sdíleli. A podle Víta Rakušana tady prý žádná cenzura není. Všem novodobým cenzorům vzkazuji – stejně pravdu neumlčíte, a tak jako v historii vždy, i tentokrát prohrajete,« vzkázal Rajchl.

Čtěte také: Je to jedna z posledních šancí, jak se zbavit vlády, velí před sobotní demonstrací Rajchl

Protivládní demonstrace Za Českou republiku navazuje na loňská úspěšná celonárodní setkání Česko proti bídě a Česko proti vládě. Reálné odhady hovoří o tom, že každé ze tří demonstrací, jež byly na Václavském náměstí uspořádány, se zúčastnilo 100 tisíc lidí.

 »I když se zpochybňovala masivní účast, lidí vědí, kolik nás bylo. Byly to jedny z nejlépe navštívených demonstrací za poslední dobu,« řekl Rajchl na úterní tiskové konferenci, kde pozval všechny občany, jimž záleží na budoucnosti České republiky. »Vláda Petra Fialy není kompetentní, aby vedla Českou republiku. Porušila všechny své předvolební sliby a vládne tak díky lžím. Jedná s asociálním a protičeským podtextem,« nechal se slyšet šéf PRO.

(pk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy