Česko čeká týden s tropickými teplotami, místy se objeví i silné bouřky

Do Česka míří tropy, ode dneška do čtvrtka se nejvyšší denní teploty budou pohybovat kolem 30 stupňů Celsia, v pátek se pak mírně ochladí. Místy se v týdnu vyskytnou bouřky, mohou být i silné.

Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). První tropický den letošního roku zažilo Česko v neděli, v Plzni – Bolevci bylo 30,3 stupně Celsia. Loni byl zaznamenám první tropický den téměř o měsíc dřív.

»Dnes čekáme na obloze víc oblaků, ale protože k nám začíná před zvlněnou studenou frontou proudit teplý vzduch, bude v průměru o něco tepleji než včera (v neděli). Dá se tak předpokládat, že se dnes objeví další stanice, kde se vyskytne tropický den,« uvedl ČHMÚ na svém Facebooku. Nejvyšší denní teploty dnes meteorologové očekávají mezi 26 a 30 stupni Celsia.

V úterý bude ještě o něco tepleji, nejvyšší teploty vystoupají až ke 32 stupňům Celsia. Místy se vyskytnou přeháňky a bouřky, ojediněle i silné. Ve východní polovině území se srážky objeví jen ojediněle. Podobný ráz počasí vydrží i ve středu a ve čtvrtek, v oba dva dny očekávají meteorologové nejvyšší denní teploty mezi 27 a 31 stupni Celsia. V pátek teploty přes den klesnou na 22 až 26 stupňů Celsia.

Teplo bude v týdnu i v noci, mohla by tak být zaznamenána první letošní tropická noc, kdy teploty neklesnou pod 20 stupňů Celsia. Nejteplejší noc očekávají meteorologové v pátek, kdy nejnižší noční teploty předpokládají mezi 19 a 15 stupni Celsia.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy