Český lékař dostal za osahávání hygieničky v Koreji pokutu

Český vojenský lékař, který v dubnu v Koreji po příletu české delegace ministra dopravy Martina Kupky údajně v opilosti osahával hygieničku, spáchal podle soudu přestupek a dostal pokutu 170 000 korun. Uvedl to dnes server Lidovky.cz, kterému informace potvrdil český právní zástupce lékaře Julius Kramarič. O rozsudku, který počítá s pokutou a nikoli s odnětím svobody, ČTK následně informovalo také ministerstvo zahraničí.

Pokud se tamní státní zástupce neodvolá, rozhodnutí nabude právní moci za týden, uvedl server. Po následném zaplacení pokuty bude moci lékař – podplukovník Ivo Kašpárek – z Koreje odcestovat.

»V případu českého občana v Koreji proběhl soud a byl vynesen rozsudek, který počítá s pokutou, nikoliv s odnětím svobody. Tímto krokem by měla být záležitost ukončena. Je nicméně ještě nezbytné vyčkat lhůty jednoho týdne, po kterou má státní zastupitelství možnost se odvolat. Českému občanovi budeme poskytovat konzulární asistenci až do úplného opuštění Koreje,« napsala ČTK Mariana Wernerová z odboru komunikace ministerstva zahraničí.

Server iDNES.cz v dubnu napsal, že lékař v opilosti plácl přes zadek ženu, která cestujícím v Pusanu měřila teplotu. Muž v rozhovoru na serveru Seznam Zprávy odmítl tvrzení, že ženu obtěžoval, ale i to, že byl v tu chvíli opilý. Podle serveru Lidovky.cz požadovala hygienička vysoké finanční vyrovnání, na kterém se strany nedohodly.

Lékaře se v dopise, který má ČTK k dispozici, zastalo pět podnikatelů, kteří byli součástí delegace a v letadle seděli poblíž lékaře. »Nezaznamenali jsme, že by došlo ze strany pplk. MUDr. Ivo Kašpárka nebo jiného pasažéra k jakémukoliv sexuálnímu obtěžování nebo napadení pracovnice provádějící kontrolu. Nezaznamenali jsme výkřik nebo prudkou reakci ze strany pracovnice kontroly,« uvádí se v dopise. Podle podnikatelů se lékař snažil vstát a nelze vyloučit, že »v náhlé indispozici« došlo ke kontaktu mezi lékařem a hygieničkou.

Cestu absolvovalo více než 50 zástupců českých firem z Hospodářské komory ČR. Delegace nejprve navštívila Singapur, poté Jižní Koreu. Cílem bylo posílit spolupráci v logistice, kosmických aktivitách a moderních technologiích, v nichž oba asijské státy patří ke světové špičce.

(čtk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy