Home Domácí ČSSD roste členská základna, a proto svolává sjezd

ČSSD roste členská základna, a proto svolává sjezd

Jana Volfová po boku Jiřího Paroubka FOTO - iportaL24.cz/Marcela Špičková

Na včerejším zasedání rozhodla Republiková rada ČSSD České suverenity sociální demokracie o svolání mimořádného sjezdu strany.

»Vzhledem k tomu, že po oznámení expremiéra Jiřího Paroubka, že vstoupil do ČSSD, nám roste členská základna každým dnem a již se více než ztrojnásobila, rozhodla dnes republiková rada na můj návrh o svolání mimořádného sjezdu strany. Jsme přesvědčeni, že všichni nově příchozí členové ČSSD mají právo společně s námi rozhodnout o dalším programovém směřování strany i o tom, kdo bude do budoucna stranu na nejvyšších stranických postech reprezentovat,« sdělila předsedkyně strany Jana Volfová.

Ta již o nové situaci mluvila v nedávném rozhovoru pro iportaL24.cz, i když se o konkrétní roli Jiřího Paroubka zmiňovala jen mlhavě. »Mohu jen napovědět, že jsem přesvědčena, že jeho role bude pro ČSSD nezastupitelná. Dokázal v minulosti zvítězit ve volbách, úspěšně vedl vládu i svoji politickou stranu. A věřím, že dokáže se značkou, kterou dobře zná a u níž lidé vědí, že je s ním spojena, přispět k tomu, abychom ji opět vrátili do Polanecké sněmovny a byli vítězní,« řekla.

Sjezd strany se uskuteční dne 17. února v Praze. Vedle delegátů strany se jej zúčastní i předsedové stran a spolků, které s ČSSD spolupracují v rámci hnutí Nespokojení.

»Proto vyzývám všechny skutečné sociální demokraty, aby neváhali a přidali se k nám. Vždyť na politické scéně dnes autentická, vlastenecká sociální demokracie, která brání jak suverenitu České republiky, tak především lidi práce a sociálně potřebné opravdu chybí. A takovou stranou ČSSD bezesporu je,« zakončila předsedkyně ČSSD.

Nekdejší Česká strana sociálně demokratická, která opustila po volbách v roce 2021 Poslaneckou sněmovnu, na svém sjezdu loni na jaře změnila název i zkratku na Sociální demokracie, resp. SOCDEM.

(pk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here