Home Domácí Víkendová anketa – »to« v deseti užitích

Víkendová anketa – »to« v deseti užitích

Pavel Votruba

Tohle prostě nechceš. Ani zepředu, ani zezadu, ani z boku, ani na sobě, ani bez čepičky a už vůbec ne s čepičkou…, a domů, pane Košťál…? – ste se pomátli? Trefně k této odstrašující podobizně poznamenal jeden z internetových diskutujících – »jak jedním jediným obrázkem vyjádřit, co je arogance«.

Nejde o to, že nějak vypadá, z toho bych ji úplně nevinil, ale ten skutečně arogantní, pohrdavý výraz… fuj-blé dohromady. Snad abych nebyl příliš zaujatý proti tomuhle, poprosil jsem o posudek mého kamaráda, který je v tomhle oboru profík. Odepsal mi, že ho při pohledu na první dobrou přešly chutě na sexuální skopičiny a už seriózně dodal, že z tohohle teče tolik zla, jako ruského plynu do Evropy sankcím navzdory. Takže hodně.

Všimněte si těch sevřených rtíků. I ten můj kamarád na řeč těla si jich všiml – vyjadřují, že člověk je ve stresu. Bodejť by nebyla, když jí hrozí basa, že jo? Ale co s ní teď, než bude ta basa? Deset možností mě napadlo, tak si vyberte, možná se vám nějaká z nich i šikne pro vlastní potřebu…

1. Jestli zemědělčíte, což s »tím« takhle za tradičního strašáka na pole nebo na třešně proti špačkům? 

2. Jestli jste muž s těžkým, chronickým libidem, zarámujte si »to« na noční stolek.

3. Jestli někomu šéfujete a máte pocit, že byste měli přitvrdit, hoďte na »to« oko a stane se z vás tvrďák. Jak vidíte, »to« je použitelné univerzálně – jednou na měknutí, jednou na tvrdnutí…

4. Jestli vám doma zlobí děti, pověste jim »to« do pokoje.

5. Jestli trpíte nízkým sebevědomí kvůli tomu, jak vypadáte, noste »to« v peněžence a pokaždé, když vás tyhle chmury přepadnou, hoďte na »to« oko a hned si budete připadat jako Taťána v časech, kdy jí svět ležel u nohou.

6. Jestli vás stihla zácpa…, do podrobností asi zacházet nemusím, co? Jen doporučuji, abyste v tomhle případě na to »to« nehleděli dlouho. Taky byste mohli na míse strávit odpoledne…

7. Jestli vás fest rozbolel zub, místo brufenu se utěšujte tím, že pohled na »to« je mnohem, mnohem bolestivější.

8. Jestli se vám už nechce žít, uvědomte si, že jiní vypadají mnohem hůř a nebojí se chodit mezi lidi… (za to, JAK žijou).

9. Jestli nemáte peníze, nezoufejte, můžete dopadnout i hůř – že si z vás např. budou dělat srandu ve víkendové anketě na iportaL24.cz. Votruba je prevít, semele každého, kdo mu není po chuti.

10. Jestli se vám právě v tuto chvíli, rozuměj v bodě 10, udělalo špatně, tentokrát aspoň zcela přesně víte, z čeho. Z »to«.

Taky mi není zrovna nejlíp, dám si asi panáka. Možná i ne jednoho. Ale nesmím to přepísknout, poněvadž vidět »to« vícekrát než jednou, to »to« by mě zramovalo. Pročež v zájmu ochrany vlastních duševních zdraví alkoholová střídmost budiž naše heslo pro tento víkend. A ten vám co nekrásnější přeje prevít

Pavel Votruba

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here