Dopravní skupina BusLine se stává oficiálním dopravcem Národního festivalu Smetanova Litomyšl

V jubilejním smetanovském roce, kdy si Česká republika připomíná 200 let od narození národního skladatele Bedřicha Smetany, uzavřela dopravní skupina BusLine s organizátory Smetanovy Litomyšle partnerství, na jehož základě zajistí provoz dvou autobusových festivalových linek do Litomyšle a zpět pro návštěvníky festivalu. Jízdné bude pro držitele platných vstupenek na konkrétní den zdarma.

Partnerství navazuje na dlouholetou snahu organizátorů otevřít festival širší veřejnosti. V provozu budou dvě festivalové linky. Jedna pojede z Hradce Králové přes Pardubice, Holice a Vysoké Mýto do Litomyšle a zpět. Druhá z Brna přes Letovice a Svitavy do Litomyšle a zpět. V provozu budou ve všechny dny, kdy festival nabídne koncerty a opery ve Festivalové hale. Jízdné bude zdarma pro držitele vstupenek na konkrétní den s nutností rezervace. Veškeré informace včetně rezervačního kontaktu jsou k dispozici na webu festivalu. 

Zrod spolupráce komentuje Radka Janáčková, jednatelka společností skupiny BusLine: »Organizátoři Smetanovy Litomyšle nás oslovili na podzim 2023. Jejich koncept spolupráce nám ihned dával smysl. Máme proto radost, že můžeme přispět nejen k dopravní obslužnosti festivalu, ale zároveň dovézt do Litomyšle návštěvníky, kteří by za jiných okolností neměli možnost se do Litomyšle dostat. Jak z důvodu dopravního, tak ekonomického. Naše autobusy, slavnostně obrandované logem festivalu, budou pravidelně vyjíždět z Hradce Králové a z Brna, vždy přímo v souladu s plánovaným zahájením a ukončením příslušného programu. Co je pro nás důležité: jízdné bude pro všechny festivalové hosty zdarma. Doufám, že stojíme na počátku hezkého dlouhodobého partnerství

Smetanova Litomyšl je největší festival klasické hudby v České republice a nejvýznamnější kulturní akcí Pardubického kraje. Letošní 66. ročník se uskuteční od 8. června do 7. července 2024 a nabídne více než 50 pořadů. Bude představovat vrchol celonárodních oslav k výročí 200 let od narození litomyšlského rodáka Bedřicha Smetany. Festival je součástí programu Roku české hudby 2024.

(za)

FOTO – BusLine

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy