Hrozba globálního konfliktu. V Klatovech se bude demonstrovat proti NATO

Na Náměstí Míru v Klatovech se uskuteční demonstrace za Vystoupení ČR z NATO. Symbolické datum 4. 4. 2024 připomíná vznik Severoatlantické aliance. Mezi řečníky nebudou chybět ředitel Institutu české levice Josef Skála, europoslanec Hynek Blaško, bezpečnostní odborník Ivan Kratochvíl, Eva Novotná z Ne základnám či aktivista Pavel Matějka. Součástí demonstrace bude zveřejnění Výzvy k vystoupení ČR z NATO, směřované vládě ČR.

»Blížící se 11. březen bude mimo jiné ve znamení masírovací kampaně naší nejvyšší  politické reprezentace za podpory mainstreamu v souvislosti s 25. výročím vstupu ČR do NATO. Obhajováním o správnosti a nutnosti zakotvení ČR v tomto vojenském uskupení pro upevnění naší bezpečnosti a další rozvoj demokracie. Pro mnohé zůstane ale vstup ČR do NATO ve znamení další ztráty suverenity České republiky, ztráty samostatnosti v oblasti zahraniční politiky,« uvedl pro iportaL24.cz předseda Plzeňského KV KSČM Miroslav Kavij, který akci naplánovanou na 4. duben organizačně zaštiťuje.

»Vstupem do agresivního vojenského uskupení, ve kterém noty udávají USA, se tak ČR zapojila k řadě dalších členských států vysílajících své příslušníky armády na cizí území k prosazování a udržování zahraničně mocenských zájmů velkého bratra. S nástupem militantních jestřábů proukrajinské vlády premiéra Fialy, mající plnou podporu agenta Pávka na Hradě, jsou občané zavlečeni do další vojenské hrozby, kterou představuje nasazení příslušníků AČR na Ukrajinu a přispět tak k naplnění vytýčeného cíle a snu NATO – k porážce Ruska jako nezbytnost pro bezpečnost a stabilitu v Evropě. Samostatnou kapitolu v éře naší současné vlády představuje podpis narychlo upečené vazalské, tzv. Obranné smlouvy mezi ČR a USA v minulém roce,« soudí dále Kavij.

Podle něj se NATO po rozpadu bloku socialistických států a Varšavské smlouvy v plné nahotě přetransformovalo do zcela útočného agresivního vojenského paktu nezakrývajícího naplňování mocenských zájmů USA a majícího tak na svědomí »válkami ekonomicky zpustošené a politicky  destabilizované mnohé státy«. »Dnešní svět stojí před hrozbou rozpoutání globálního jaderného konfliktu znamenajícího zánik lidské civilizace. Především z tohoto důvodu je potřeba aktivizovat a posilovat mírové hnutí vedoucí k rozpuštění NATO. Organizace, která mírový život znemožňuje a ohrožuje právě nejvíce,« dodal Kavij s tím, že akce v Klatovech má být malým krůčkem k naplňování tohoto cíle.

(pk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy