Když bude mír, poroste životní úroveň našich lidí, řekl v Ostravě Paroubek

Pryč s touhle vládou, to je náš program. Uvedl to na mítinku ČSSD – České suverenity sociální demokracie v Ostravě, který byl zároveň vyvrcholením její kampaně do Evropského parlamentu, její předseda Jiří Paroubek.

Demonstrace nesla název Za mír a prosperitu a kromě Paroubka byl hlavním řečníkem místopředseda strany Petr Gawlas, který je právě Moravskoslezským patriotem. Paroubek, který zároveň figuruje jako lídr koalice ČSSD pro nadcházející evropské volby (7. a 8. června), uvedl, že tyto volby budou důležitější než kdykoli předním. Akcentoval klíčovou otázku míru na Ukrajině, který by se mohl následně projevit i na životní úrovni občanů České republiky. »V souhrnu dvou let se inflace vyšplhala oficiálně na 25 procent, neoficiálně na 30. Protože nerostly ani reálné mzdy, ani reálné důchody, klesla životní úroveň o čtvrtinu, v nejlepším případě o pětinu,« uvedl Paroubek s tím, že když skončí válka na Ukrajině, mohou klesat ceny zemědělských surovin, energií i třeba průmyslových kovů. »S tím může růst i životní úroveň našich lidí,« řekl expremiér.

Exsenátor Gawlas poprosil lidi, aby šli k volbám a svůj hlas dali šťastné třináctce. »Máme kandidátku, která si to zaslouží, a lídra, majícího zkušenosti s evropskou politikou. I já jako bývalý senátor jsem se s evropskou politikou setkával a vím, jaké nesmysly nám chodily do Senátu v podobě evropských tisků, které jsme nakonec museli se skřípěním zubů přijímat, protože kdybychom to neudělali, hrozily by České republice stamilionové pokuty. Europoslanci byli trošku neumětelové a amatéři a já doufám, že v letošních volbách si zvolíme profesionály, a ne někoho, kdo se tam zjeví a schválí takový nesmysl, jako je migrační pakt nebo Green Deal, který zvláště poškozuje náš region,« nechal se slyšet Gawlas.

Po jejich boku se představili zhruba dvěma stovkám přítomných i bývalý poslanec a předseda ostravské ČSSD Adam Rykala, kandidátka do EP za koaliční stranu DOMOV Monika Gaszczyková a samozřejmě také statutární místopředsedkyně ČSSD Jana Volfová, jež kromě moderování stihla připravovat i cukrovou vatu.

ČSSD – Česká suverenita sociální demokracie vznikla v minulém roce poté, co se tradiční zkratky zbavila experlamentní Sociální demokracie (SOCDEM). Na ustavujícím sjezdu v únoru v Praze byl do čela ČSSD zvolen právě expremiér Paroubek.

(pk)

FOTO – KTV Live

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

 1. O tom kdo je Paroubek a kdo ho řídil a řídí si můžete přečíst na iportal24 tečka cz z 27.dubna , v článku „Můj přítel Jiří Horák “
  Závěr článku: ….Jiří a Zdenička Horákovi žili spokojený a plný život, sloužili své vlasti . Zdenička v RADIU SVOBODNÁ EVROPA, Jiří dostal také Řád T. G. Masaryka. Zdenička ( Horákova) ta se časem odstěhovala do nějakého hezkého domu PRO DOBŘE ZAJIŠTĚNÉ seniory na břehu Mexického zálivu.
  ——————-
  Já jsem ho (Jiřího Horáka) poznal od závěru roku 1989, kdy se poprvé objevil na schůzi Ústředního přípravného výboru sociální demokracie jako exilový sociální demokrat a jako generální tajemník Rady SVOBODNÉHO ČESKOSLOVENSKA
  Jiří se svým otcem… uprchli do zahraničí v březnu 1948. Jiří ( Horák´se dostal se ženou Zdeničkou do Spojených států. Tam se časem stal profesorem na newyorské College a byl slušně ZAJIŠTĚN.
  NA volby v r. 1900 peníze jsme dostali především díky rakouským sociálním demokratům (3 mil. šilinků) a díky našim zahraničním přátelům. Ti všichni nám pomáhali také dodávkami techniky, ale i třeba některých reklamních materiálů apod. Školili také naše kandidáty do parlamentu.
  Rád a často na Jiřího vzpomínám. Byl to můj přítel

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy