Národní proud mobilizuje před eurovolbami. Mohou rozhodnout »o mírovém nebi nad Evropou«

Především o válečném nebezpečí a potenciálním umírání českých mužů, žen a dětí hovořil v aktuálním vysílání vlastenecké iniciativy Národní proud její hlavní představitel, publicista Václav Hrabák. Podle něj je potřeba do Evropského parlamentu dostat co nejvíce lidí, kteří deklarují odmítavý postoj vůči válce.

Hrabák se na úvod pravidelného vysílání dotkl tzv. Mírových dní, které pořádal jako protiváhu směrem k malému summitu NATO v Praze, aktivista a předseda hnutí Česká republika na 1. místě Ladislav Vrabel.

»Při pražském setkání NATO došlo dokonce až ke komickému symbolickému státnímu aktu, kdy generál NATO udělil vyznamenání svému veliteli. Prezident Pavel totiž udělil šéfovi NATO Stoltenbergovi vyznamenání Tomáše Garrigua Masaryka III. třídy. V Maďarsku přitom proběhla obrovská masová demonstrace na podporu míru, které se účastnily statisíce lidí,« zmínil Hrabák a zamyslel se nad tím, prič Češi neragují stejně jako Maďaři. »Českých Mírových dnů se účastnilo řádově méně lidí, a to nejen vlivem deštivému počasí. Čeští občané si totiž stále odmítají přiznat, že eskalace válečného konfliktu se týká zcela osobně nás všech. Možná právě proto Fiala hned zpočátku mluvil o tom, že jsme ve válce, protože lidé si na tento pojem zvykli a myslí si, že když Fialova vláda ožebračuje a likviduje kvůli ukrajinské válce naší zemi, takže je to válka. Jenže skutečná válka je zabíjení lidí, výbuchy bomb a krev mužů, žen i dětí tekoucí po zemi. Válka je o umírání a utrpení blízkých lidí nebo členů rodiny. A válka může být i o rozpadání tkání zaživa vlivem radioaktivního záření. A takovou válku se snaží rodmýchat země NATO a naše loutková vláda Petra Fialy i na našem území,« varoval hlavní představitel Národního proudu.

Podle něj dochází ke stále větším provokacím vůči jaderné velmoci, proti které země NATO eskalují další a další výboje. »Právě na setkání v Praze se mělo hovořit o použití zbraní ze zemí NATO proti vnitrozemí Ruska. Rusko zatím projevilo velkou míru zdrženlivosti vůči těmto provokacím, ale tato zdrženlivost nemusí být nekonečná. Avšak pravděpodobně právě to je cílem válečných štváčů včetně naší ministryně Černochové. Vyprovovokovat Rusko k útokům mimo území speciální vojenské operace,« uvedl Hrabák.

K vyslání českých vojáků na Ukrajinu může dle jeho názoru posloužit jakákoli záminka, klidně i uměle a záměrně vytvořená tajnými službami. »V tom případě nám všem na českém území půjde již skutečně o život. Už nepůjde jen o drahý plyn nebo předraženou Nutellu. Už půjde o životy nás, našich blízkých, našich dětí a rodičů, našich sousedů. Na naše území skutečně mohou začít padat bomby,« řekl Hrabák, který nicméně věří, že nebezpečí pochopí jak politici, tak aktivisté, odloží své osobní politické ambice a začnou alespoň na krátkou dobu táhnout za jeden protiválečný provaz.

Za další možnou protiválečnou brzdu považuje nadcházející eurovolby. »V řadě evropských zemí dochází k probouzení pronárodních sil, které si všechny uvědomují, že válka amerických vládnoucích elit proti Rusku není v zájmu evropských zemí. A při malé volební účasti se může povést, že válkychtivé strany evropských zemí řízené skrytými zájmovými skupinami ztratí většinu v evropském parlamentu. V opačném případě totiž hrozí, že Evropská unie může zavést povinnou mobilizaci z evropských zemí. V tomto kontextu je také samozřejmě důležitý atentát na Roberta Fica. Ten totiž prohlásil, že válka proti Rusku není v zájmu Slovenska. Je vidět, že váleční štváči se nezastaví před ničím. A tak je důležité se pokusit o to, dostat do europarlamentu co nejvíce lidí, kteří jasně deklarují odmítavý postoj vůči válce. Je možné, že tyto volby rozhodnou o mírovém nebi nad Evropou,« dodal lídr Národního proudu.

Ten plynně navazuje na iniciativy Zachraňme náš stát a Stávkový výbor. Naposledy uspořádal akce na podporu navrácení korunovačního kříže, momentálně vystaveného v Německu, zpět do České republiky.

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční na území naší země 7. a 8. června. Definitivní výsledky budou známy až o den později večer, jakmile se definitivně uzavřou místnosti ve všech zemích EU.

(pk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy