Home Domácí Koalice STAČILO! má zvučného podporovatele – profesora Druláka

Koalice STAČILO! má zvučného podporovatele – profesora Druláka

FOTO - iportaL24.cz/Jana Dubničková

Proferor Petr Drulák vyjádřil veřejnou podporu levicové koalici STAČILO! Ta se s tím pochlubila na sociální síti Telegram, kde zveřejnila příslušné video, jež okomentovala slovy »Děkujeme« a symbolem pro tleskající dlaně.

»Pokud dnes chceme dělat autenickou levicovou politiku, tak ta politika nemůže být protinárodní, musí vycházet z národa,« řekl Drulák na přiloženém videu ze křtu knihy Střízlivění. »Musí to být politika, která vychází ze svébytného postavení a tradice českého národa,« připojil.

»Když se podíváme na dnešní politickou scénu, bohužel to není něc, co by bylo s levicí úplně spojováno, protože máme tady zbytkovou Sociální demokracii, která je na zasloužené cestě k zániku, a doufám, že to několik příštích voleb ukáže, pak tady máme jakési mikrostrany, které nestojí za zmínku, a pak tu máme komunistikou stranu, která je rozkročena mezi pochopením tohoto problému a takovou celkem zbytečnou nostalgií po 80. a 70. letech, kterou opravdu nepotřebujeme,« vypočítal Drulák a dodal: »Co je důležité a věnuji tomu určitou pozornost i veřejnou podporu, že se komunisté pokoušejí vytvořit širší koalici. Říkají tomu STAČILO! a s touhle koalicí se snaží udělat něco nového na té levicové scéně. Pro mě je tohle něco, co je příklad, jak uvažovat o levici, která se vymyká té západní progresivistické šabloně.«

Profesor Petr Drulák patří mezi uznávané kapacity v oboru politologie. V letech 2004 až 2013 byl ředitelem Ústavu mezinárodních vztahů, následně prvním náměstkem ministra zahraničních věcí a letech 2017 až 2019 působil jako velvyslanec ČR ve Francii.

Vznik koalice STAČILO! byl oznámen na tiskové konferenci v prosinci minulého roku. Kromě komunistů, kteří budou mít na kandidátce pro červnové volby do Evropského parlamentu svého lídra v podobě předsedkyně strany Kateřiny Konečné, se na ní podílí strana Spojení demokraté – Sdružení nezávislých (SD-SN) Aleny Dernerové a několik osobností, jež byly v minulosti spojovány nebo byly členy jiných subjektů (ČSSD, ANO, PRO). Mezi nimi se objevují jména jako Ondřej Dostál, Jana Turoňová, Jan Skalický či Petra Rédová. Konkrétní podoba celé kandidátky nicméně ještě není známa.

(pk)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here