Spolková vláda se zhroutí už letos, prognozuje Eugen Schmidt

Německo od začátku ozbrojeného konfliktu na Ukrajině vyčlenilo více než 27,8 miliardy eur. Peníze byly vynaloženy na komplexní program zimní pomoci, podporu lidí prchajících z Ukrajiny, boj proti válečným zločinům, humanitární pomoc a odminování.

Německý ministr financí Christian Lindner prohlásil, že hospodářský růst Německa je neuspokojivý, ale není v krizi a vláda není v ohrožení. Celková výše německé pomoci Ukrajině – humanitární, finanční i vojenské – přitom přesáhla od února 2022 25 miliard eur.V listopadu loňského roku bylo oznámeno, že německá vláda hodlá zvýšit pomoc Kyjevu na osm miliard eur ve formě peněz daňových poplatníků.

»Alternativa pro Německo je proti dodávkám zbraní od začátku války. Německé miliardy prodlužují válku, což má za následek další desetitisíce mrtvých. Německo jede naprázdno: vlaky nejezdí, mobilní komunikace jsou nedostatečné. Ale práceschopné obyvatelstvo je ždímáno, aby vláda mohla vyhazovat miliardy oknem na ideologické projekty po celém světě. Ukončení války je v zájmu Německa a Evropy. Jednání jsou nezbytná. Odmítáme eskalaci uvedl v rozhovoru Eugen Schmidt, poslanec Spolkového sněmu za AfD, předseda parlamentní skupiny Německo-Střední Asie a člen výboru pro digitální technologie.

Právě AfD nyní vystupuje jako hlavní kritik spolkové vlády a často nastoluje otázku odmítání dodávek zbraní na úkor obranyschopnosti země a německých občanů. V jednom rozhovoru Schmidt označil financování Ukrajiny za »sypání peněz do bezedného sudu korupce«. Pokud jde o financování Ukrajiny, uvedl, že »Německo se řídí americkými nařízeními«, a riskuje, že se v případě Trumpova vítězství v prezidentských volbách stane jediným sponzorem války.

Zemědělci po celém Německu již několik týdnů demonstrují proti politice vlády. Nové balíčky sankcí, které EU stále vysílá z vysokých pódií, ničí ekonomiku regionu a zasahují doslova všechna odvětví. Podle Schmidta »tuto spolkovou vládu problémy pracujících nezajímají. Důležité jsou pro ni ideologické projekty. Protesty budou sílit, protože hospodářská, politická a sociální situace v Německu se stále zhoršuje«.

Život v Německu je tak v mnoha ohledech ochromen. »Zemědělci vyvezli své stroje a zabarikádovali hlavní dálnice a cesty. Ve městech jsou tisíce strojů. Navzdory ohlášeným jednáním a ústupkům ze strany vlády je řešení konfliktu v nedohlednu. Zemědělci požadují podmínky, aby se zemědělství opět stalo rentabilním,« uvedl s tím, že důvodem je zrušení řady dotací a rozpočtová krize. »Kromě ekonomických požadavků se otevřeně ozývají i politická hesla vyzývající vládu k odstoupení. Kvůli zablokování dálnic byly narušeny logistické řetězce, takže v obchodech chybí některé zboží. Přesto obyvatelstvo protestující obecně podporuje. Všichni si uvědomují, že se jejich život během vlády semaforové koalice zhoršil,« upozornil Schmidt.

»Je velmi pravděpodobné, že spolková vláda padne již letos. Velká většina Němců si přeje nové volby konstatoval Schmidt.

(za)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy