Jak to vidím já

S tím, co zde napíšu, se můžete, ale také nemusíte ztotožnit. Je to na vás. Proto ten nadpis.

Žijeme v hluboké celospolečenské krizi. Politická garnitura naší země dlouhodobě nesleduje zájmy občanů této země, ale převážně své privátní zájmy a zájmy cizích zemí. Současná vláda celý tento proces urychlila a »zdokonalila«.

Žijeme v době, která je charakterizovaná rozvalem zemědělství, školství, průmyslu, zdravotnictví a dalších odvětví. Vysoká míra inflace, snižování reálných mezd, vysoké ceny základních potravin a energií zásadním způsobem ohrožují životní podmínky velké části našich občanů.

V tomto marasmu současná vláda (záměrně nepíšu »naše« vláda, protože za svou ji nepovažuji) místo toho, aby začala řešit problémy, které naše občany trápí, tak jde od aféry k aféře. Místo toho, aby tito politici řídili tuto zem ku prospěchu občanů, tak straší společnost cenzurou, politickými procesy, z protestujících zemědělců dělají proruské dezoláty. Občany straší válkou na Ukrajině a sami ji eskalují místo toho, aby hledali mírové řešení. K rozdělování společnosti využívají i další prostředky. Musím konstatovat, že se jim to daří. A tak bych mohl ještě dlouho pokračovat. Je zde tedy legitimní otázka: Proč takto škodí našim občanům? Je to z neznalosti, z neschopnosti, nebo jsou zde jiné – cizí zájmy? Vždyť lidé si tyto politiky platí ze svých daní. Politici jsou tedy svým způsobem v zaměstnaneckém poměru k občanům.

V každém případě si je vládní koalice vědoma situace, ve které se nachází. Ví, že občané nejsou s touto vládou spokojeni a v příštích volbách by se ocitla v propadlišti politických dějin. Proto dělá vše, aby se udržela u moci co nejdelší dobu. Jedním z těchto opatření, které vládní poslanci připravují, je změna volebního zákona. Jedná se o tzv. Korespondenční hlasování. Tuto změnu zdůvodňuje vládní koalice tím, že občanům ČR, kteří dlouhodobě žijí v zahraničí, je nutné volební akt ulehčit. Z tohoto důvodu tito voliči nemusí k volební urně, ale budou moci poslat volební lístek poštou. To, samo o sobě nejen že porušuje anonymitu volby, ale také to dává možnost pro nezákonnou manipulaci s hlasovacími lístky. Ve své podstatě návrh změny volebního zákona porušuje principy volebního práva.

To ale není vše. Tento způsob volby má být spojen se změnou zákona o udělování státního občanství. Tato změna umožní získat státní občanství lidem, kteří se kdysi dávno vystěhovali například do USA, ale také jejich potomkům až do čtvrtého pokolení. Podle některých odhadů je takových lidí, například v USA, až 1,5 miliónu. Ve své podstatě by to znamenalo, že tito lidé ani nemusí umět mluvit česky, nemají žádné znalosti o situaci v ČR, neví ani čím a jak naši občané žijí. Ve své podstatě tito lidé budou ovlivňovat život občanů, kteří zde žijí, pracují a ze svých daní platí politiky. Bude těmto zahraničním voličům záležet na řešení našich vnitřních problémů?

Jsem toho názoru, že situace v ČR mílovými kroky spěje k velké vnitřní krizi. Pokud nechceme, aby následky naší nečinnosti byly tragické, je nutné dosáhnout toho, aby současná vláda byla odvolána. Vzhledem k tomu, že žádná vláda od doby platnosti naší Ústavy nedokázala (nechtěla) zformulovat a schválit ústavní zákon o všeobecném referendu, nezbývá nám nic jiného, než vyjít masově do ulic a důrazně a dlouhodobě dávat najevo vládním politikům svůj názor na ně. Nemůžeme čekat na řádné volby, které mají být v příštím roce. Občané, společenské organizace, neparlamentní politické subjekty, odbory, ti všichni by měli zapomenout na některé rozdíly v chápání dílčích problémů. Musíme se sjednotit v úsilí o odvolání vlády. To by měl být náš společný cíl pro tento rok.

Tak jak to vidíte vy?

Ladislav Petráš

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

 1. VZNIKAJICI RADA VOLIČÚ PRICHAZI S DOPOSUD NEVIDANYM ŘEŠENIM VLADNICH PODVODU

  35 let voliči volili stejným způsobem tzv zástupce, kteří se vždy ukázali jako vsehoschopni a nyní i flagrantně zneužívají svou moc proti těm ,kteří je doslova zadarmo zvolili a pět minut po volbách zažili výsměch typu

  ZVOLILI JSTE NAS NYNI Z TITULU MOCi Si MÚŽEME DELAT CO CHCEM, VČETNE PORUŠENI VSECH SLIBU👹🔔💥

  Co tak obrátit to satanistické kopí a jeho otrávenou špick zarazit do zadku téch kreatur.Vznika totiž návrh sestavit vzorový Program Národních Zájmu a potřeb,který by vycházel od samých volicu,
  AT SI HO DAJI FORMACE ,KTERE CHTEJI BYT ZVOLENY DO SVYCH 35 let BOBKOVYCH PROGRAMU,
  které stejně nemají zájem plnit a jejich cil je rabovat a vyrabovat své voliče banksterskym systémem CBDC ukrást jim po vyrabování republiky jejich domiky ještě že socialismu a zato je máme volit?
  Část tohoto programu voliču už má prvních 5 skwélych postulátu,kdy za ně už byli upáleni cenzurou první členove Rady voliču pan Krteček a Anička a světe div se zezadu je bodl sám pan D.S. Vidlák neboť prý poručil svému drábovi,který si říká jakýsi Adolf Nulák všechny postuláty zagumovat a aktivisty Rady voliču jeho prostřednictvím zablokovat po NEOMARXISTICKU a nesmějí už ani ceknout 🔥🤠👣💙!
  Víme že není sám,kterému režim povolil bezbřehou kritiku dalším vytečnikem je pan H. který má web KUDY Z KRIZE,kde prvním činem bylo zakázat diskuzní rubriky s cílem ,aby mu na jeho volání „sedláku“ k nové bitvě u Chlumce skočili všichni voliči jako na špek,jako kdysi CINKALISTI autorovi toho dnešního vadného režimu panu presidentovi ODS,který se dodnes dělá hloupý,že nevytuneloval z prvního članku Ústavy Sociální stát a nyní chybí zákony které by rabování republiky zan\mezovaly a dokonce si ten Vidlák vymyslil nebo spiše vymlžil ,že všichni voliči mají jít za NOSem tj prý Národní Občanskou Společnosti,která neexistuje a proto mu má tato společnost posílat za jeho“ dřisty“,které však NIKDY nesmí obsahovat
  návrh řešení ,peníze.
  Tak co nestačilo upáleni mistra J.HUSA a nyní se má vrátit středověk podporou takových zákeřných metod,které ještě voliči nedokázali odhalit?

 2. Největší legrace je, že když kdokoli napadne volební prasárny Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla u Baxova českého Ústavního soudu, tak Baxa se svým soudem tyto volební prasárny posvětí a uzákoní. Že si Baxa hodlá se zákonem dělat co se mu zlíbí prokázal Baxa okradením českých důchodců o jejich zákonité zvýšení důchodů. V ČR přestalo platit právo. ČR se trvale fašizuje pod vládou Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy