Home Domácí Krajská konference nominuje Paroubka na předsedu ČSSD

Krajská konference nominuje Paroubka na předsedu ČSSD

Stane se Jiří Paroubek znovu předsedou ČSSD? Nyní nikoli České strany sociálně demokratické, ale České suverenity sociální demokracie, jak se strana od léta loňského roku jmenuje. Napověděla to krajská konference ČSSD, která se sešla v Teplicích na svém prvním celokrajském zasedání.

Expremiér Paroubek nechyběl mezi delegáty. »Jsem věrný kraji, který za mne vždy držel prapor vítězství v ČSSD. Proto jsem přihlášku do ČSSD podal právě v tomto kraji. Navíc vždy rád přijímám nové výzvy i těžké úkoly a Ústecký kraj patří mezi ty, kde se lehce nežije, kde lidé často opravdu potřebují sociální pomoc, protože nezaměstnanost je tu jedna z nejvyšších v republice,« řekl bývalý předseda vlády. »Navíc v tomto kraji jsem za svoji práci v politice získal nejvíce přátel, se kterými se mi opravdu dobře pracovalo,« dodal Paroubek.

Krajská konference zvolila do čela své organizace bývalého krajského radního pana Jana Szántó a za místopředsedy Ivu Vrbovou, Blanku Vrbovou a Petra Jakubce. V závěru nominovala Paroubka na předsedu ČSSD, dosavadní šéfku stranyy Janu Volfovou na statutární místopředsedkyni, Petra Bendu a Petra Gawlase pak na místopředsedy strany.

»Jsem moc ráda, že krajská organizace Ústeckého kraje velmi zodpovědně přistoupila ke sjezdovým nominacím na nejvyšší stranické funkce. Sama jsem požádala expremiéra, aby přijal nominaci na předsedu strany, protože naše země potřebuje opravdové odborníky a Ing. Paroubek již dokázal, že naši zemi dobře řídit umí. Už si nemůžeme dovolit amatéry, kteří budou rok přemýšlet, co mají ve funkci dělat, ale potřebujeme člověka, který začne pracovat okamžitě, protože to prostě umí. Zároveň děkuji Ústeckým za nominaci na statutární místopředsedkyni,« řekla Volfová.

(pk)

FOTO – archiv

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here