Home Domácí Jsme nadšeni, že prezident Zeman přijede na náš sjezd, raduje se ČSSD

Jsme nadšeni, že prezident Zeman přijede na náš sjezd, raduje se ČSSD

Strana ČSSD Česká suverenita sociální demokracie si pochvaluje, že na její nadcházející sjezd přijede i exprezident Miloš Zeman. Jako první o jeho plánované přítomnosti na akci informoval iportaL24.cz zde. Sjezd se koná 17. února 2024 v hotelu Ambassador na Václavském náměstí od 11.00 a bude na něm schválen program pro nadcházející volby i nové vedení strany.

ČSSD je nejstarší politickou stranou v zemi. Česká strana sociálně demokratická patřila od listopadu 1989 mezi ústřední politické síly spolu s ODS. Z jejích řad pocházeli předsedové vlády Miloš Zeman, Vladimír Špidla, Stanislav Gross, Jiří Paroubek a Bohuslav Sobotka. Nicméně ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021 nepřekročila potřebnou pětiprocentní hranici a zůstala mimo parlament. Pod vedením Michala Šmardy se loni na jaře rozhodla změnit název na prosté Sociální demokracie a zkratku na SOCDEM.

Následně v červnu se někdejší zkratky ČSSD ujala Jana Volfová, předsedkyně tehdejší České suverenity. »Domnívám se, že nejlepší léta sociální demokracie doprovázela právě značka ČSSD. A tak jsme po sjezdu Šmardovy strany udělali i náš sjezd a shodli jsme se, že odhozenou značku použijeme pro Českou suverenitu. Většina našich členů jsou bývalí sociální demokraté, kteří přivítali, že se tato zkratka vrátí na politické nebe. Nebo lépe řečeno, na politickou scénu. Ona si už i naše původní zkratka ČS o doplnění, i vzhledem k sociálnědemokratické minulosti naší členské základny, říkala, co si budeme povídat,« uvedla v červenci v rozhovoru pro iportaL24.cz Volfová.

Do její strany se nyní rozhodl vstoupit i expremiér Paroubek. Neměl by být pouze řadovým členem, jak ostatně Volfová naznačila nedávno. »Jsem přesvědčena, že jeho role bude pro ČSSD nezastupitelná. Dokázal v minulosti zvítězit ve volbách, úspěšně vedl vládu i svoji politickou stranu. A věřím, že dokáže se značkou, kterou dobře zná a u níž lidé vědí, že je s ním spojena, přispět k tomu, abychom ji opět vrátili do Poslanecké sněmovny a byli vítězní,« uvedla Volfová v lednu.

Zvolení správných osobností označil jako klíč pro úspěch ČSSD České suverenity sociální demokracie i exprezident Zeman, a to v exkluzivním rozhovoru pro webový deník iportaL24.cz. »O úspěchu nebo neúspěchu každé strany rozhoduje vedle jejího programu i kvalita osobností, které jsou v jejím čele. Takže uvidíme, jaké osobnosti si ČSSD navolí,« řekl Zeman doslovně a jedním dechem potvrdil, že se sjezdu 17. února zúčastní osobně. »Přijal jsem pozvání na únorový sjezd ČSSD – tedy České suverenity sociální demokracie, protože si myslím, že od osvědčené značky se neutíká,« rýpl si Zeman do SOCDEM.

ČSSD Jany Volfové ve svém aktuálním stanovisku pro média vyslovila potěšení, že třetí prezident České republiky do hotelu Ambassador zavítá. »Jsem opravdu nadšená, že prezident Zeman přijal naše pozvání a zúčastní se sjezdu strany. Trochu mi to připomíná začátky ČSSD. Stejně to vnímají i ti, co dnes v desítkách každý den vstupují do naší strany. Všichni jsou nadšeni, že se nám podařilo zachránit tradiční značku strany a jsou připraveni ji znovu dostat do Poslanecké sněmovny. Co je pro mne důležité je to, že na sjezdu budou dva nejúspěšnější premiéři sociální demokracie, kteří dokázali vyhrát volby a hlavně dobře řídit naši zemi – Ing. Miloš Zeman a Ing. Jiří Paroubek. Osobně jsem přesvědčena, že lepší nový začátek strany pod značkou ČSSD si nemůžeme přát,« uvedla Volfová ve včerejší tiskové zprávě.

Zeman byl předsedou vlády v letech 1998-2002, Paroubek vedl kabinet od roku 2005 do roku 2006.

(pk)

FOTO – iportaL24.cz/Jana Volfová a archiv ČSSD

5 KOMENTÁŘE

 1. – jeden úředník a Sobotka- převedli do svého vlastnictví víc než 40 000 t.zv. bytů OKD a předali je uhlobaronu Bakalovi Podle mne členové ČSSD oloupili víc než 80 000 lidí o jejich byty (předpoklad 2 lidé v jednom bytě) – 80 000 lidí je OKRESNÍ MĚSTO -tak volte ČSSD.
  —V době vlády ČSSD vyšel zákon o EXEKUTORECH – na batole, jehož rodiče nebo pěstouni platí za odpady na špatném místě, zakleknou, po jeho dosažení plnoletosti EXEKUTOR, advokáti, vyšší soudní úředník a členové ČSSD – volte ČSSD.
  —Jestli někdo ví, co udělala ČSSD obecně prospěšného , tak by to sem mohl napsat
  –Podle mne je většina členů ČSSD obyčejní podvodníci a lháři -ale možná lháři a podvodníci nejsou. O tom, kdo je lhář a podvodník rozhodují, na zákonech NEZÁVISLÝ soudci
  –V době, kdy měla většinu v parlamentu a tvořila vládu, mohla ČSSD bydlení pro chudé řešit (např. stavbou ubytovacích kapacit pro chudé a zrušením daní z těchto kapacit , zákony znemožnit rozkrádání a loupeže státních a městských bytů, úřednicemi a úředníky měst a krajů , stejně jako exekuce-přeložit a zveřejnit zákony o vymáhání pohledávek v jiných státech. ČSSD mohla ubytovací kapacity, které na ně převedla bezplatně armáda, předat BEZPLATNĚ nepříliš bohatým lidem nebo bezdomovcům.
  –—Ve sněmovně byl projednáván zákon, podle kterého , po krachu Všeobecné zdravotní pojišťovny bude VZP předána nejsilnější zdravotní pojišťovně na TRHU- tedy SOUKROMÉ ZAHRANIČNÍ pojišťovně-majiteli této pojišťovny. ( Státní VZP nemůže přirozeným způsobem zkrachovat ) .POSLANEC Rath se proti tomuto zákonu postavil- za několik dnů byl uvězněn. Poslanci KSČM a za čssd, až na jednoho, hlasovali pro vydání POSLANCE Ratha policistům a policistkám k uvěznění.
  –—ČSSD se pokusila předat část ČR, horu Cínovec , australským soukromým okupantům a kolonizátorům – tak volte
  —-Šmarda jako předseda Sociální demokracie demonstrativně volil , v prezidentských volbách, Petra Pavla. Co je třeba více dodávat k české Sociální demokracii?

 2. Zeman byl členem samozvaného Občanského fora, byl jedním z řečníků na Letenské pláni v r.1989. Po dohodě Gorbačov-Reagan o předání vlády(moci) v ČSSR, Byl Zeman, spolu s dalšími, kooptován poslancem Federální shromáždění Československé socialistické republiky. Nebyl tedy volen občany ČSSR ale pravděpodobně dosazen těmi, kdo moc v ČSSR převzali a nebyl tedy oprávněn mluvit a jednat jménem LIDU ČSSR.
  —V letech 1998–2002 byl Zeman předsedou vlády České republiky V r. 2001 podepsal zákon o EXEKUTORECH – Exekuční řád – zákon č. 120/2001 Sb., o soudních exekutorech a exekuční činnosti.
  —Zeman byl jedním z těch kdo rozhodli že prezidentem Venezuely je Juana Guaidó i když ten na funkci prezidenta Venezuely nekandidoval.
  ( 23. ledna 2019 se Guaidó prohlásil prezidentem Venezuely.veřejně prohlásil úřadujícím prezidentem Venezuely.)

  • Socani, ti bývalí i současní stále dodržují své Bohumínské usnesení z roku 1995, které doposud není zrušeno a které jim zakazuje bavit se s komunistickou stranou. Toto usnesení je z dílny Miloše Zemana, který pak v roce 1999 umožnil, aby NATO ve spolupráci s ČR bombardovalo Srbsko.

 3. Zeman má na rukou jugoslávskou krev. Zeman umožnil armádám NATO masivní bombardování Jugoslávie v letech 1999-2000 společně s Havlem. ČR se pod vedením Zemana a Havla zařadila na stranu agresora 14 dní od nacpání ČR do NATO válečným zločincem Havlem.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here