Home Domácí Lži jsou základním »pracovním« nástrojem vlády, kritizují komunisté

Lži jsou základním »pracovním« nástrojem vlády, kritizují komunisté

REPROFOTO - youtube

Odejít do důchodu nejpozději ve věku 65 let, to už zanedlouho platit nebude. Jak plyne z důvodové zprávy Ministerstva práce a sociálních věcí k novele zákona o důchodovém pojištění, lidé narození v roce 1981 by měli odcházet do důchodu až v 67 letech a ti narození po tomto datu ještě později. »Již dnes mnozí lidé po šedesátce trpí vyčerpaností a řadou zdravotních problémů. Přitom ještě na jaře letošního roku ujišťoval ministr Jurečka představitele OS KOVO, že se věk odchodu do důchodu zvyšovat nebude!« upozorňují komunisté ve stanovisku, které v pátek schválil jejich výkonný výbor.

»Byla to tak jen další z mnoha lží a polopravd současné vlády, které dnes věří jen 5 % občanů. Vlády, proti které se vzedmula vlna protestů různých nespokojených profesních skupin, ať již jde například o lékaře či zaměstnance škol,« uvádí se dále ve stanovisku.

KSČM, stejně jako stovky tisíc občanů, vyzývá tuto vládu k demisi, neboť vede občany k totálnímu sociálně ekonomickému kolapsu a zoufalství. »Vláda současnou situaci nezvládá a veškerou zátěž přenáší na občany České republiky namísto toho, aby se na jejím řešení podíleli ti, kteří na nás vydělávají, tedy energetické firmy, banky, obchodní řetězce, internetoví giganti a další společnosti. Je to i příklad rozhodnutí Energetického regulačního úřadu, které od ledna příštího roku zdraží ceny elektrické energie domácnostem i firmám o desítky procent oproti cenám letošního roku. K tomu si připočtěme následky již přijatého a prezidentem Pavlem podepsaného tzv. konsolidačního balíčku. Jestliže se dnes pohybuje zhruba jeden milion osob v České republice na hranici chudoby, reálně hrozí, že v příštím roce tato čísla porostou,« dodává se ve stanovisku KSČM, která uzavírá s tím, že má vlastní představu, jak zajistit dlouhodobou stabilizaci důchodového systému, ale i české ekonomiky.

»Jasně říkáme: Fialo, STAČILO!« vyzývají komunisté. Právě STAČILO! je název koalice, v níž bude KSČM kandidovat v červnových volbách do Evropského parlamentu a v níž nechybějí osobnosti ze stran odborníků. Více jsme informovali zde.

(pk)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here