Nová síla v politickém dění Ostravy: ČSSD založila místní organizaci

Ostrava se stala dějištěm vzniku další politické síly v podobě místní organizace ČSSD. Za účasti místopředsedy strany Petra Gawlase se konala ustavující schůze, které se zúčastnilo deset místních členů. Tato nová organizace otevírá své brány pro zájemce o členství z Ostravy a okolí.

»Je skvělé, že jsme mohli založit místní organizaci ČSSD přímo v srdci krajského města. Po úspěšném vzniku organizace v Karviné je to další důležitý krok. Naše snaha směřuje k založení podobných organizací ve všech okresních městech před nadcházejícími krajskými volbami. Brzy založíme další organizaci v Bruntále, Třinci a Havířově. S radostí přijímáme nové členy z celého regionu a jsme velice rádi, že nám dobře funguje i klub krajských zastupitelů ČSSD Moravskoslezského kraje,« sdělil místopředseda ČSSD Gawlas.

Nově zvoleným předsedou ČSSD v Ostravě se stal bývalý poslanec Adam Rykala. Mezi dalšími členy se objevil i předseda krajských zastupitelů ČSSD David Dudzik.

Tato událost má zvláštní význam v kontextu nedávné historie. Před pěti lety bylo v Ostravě zrušeno 17 místních organizací ČSSD, což vedlo k odchodu téměř 300 lidí ze strany. Nynější návrat ČSSD do politického světa Ostravy znamená obnovení jejího vlivu v regionu.

Čtěte také: ČSSD počítá se zapojením exprezidenta Zemana do eurokampaně. »Nejsme hyeny skvrnité,« řekl Paroubek

»Před deseti lety bylo v Ostravě 1200 členů ČSSD a postupně se nám podařilo založit organizace v 19 z 23 ostravských obvodů. Dnes bohužel v ostravské SOCDEM zůstalo jen 60 členů. Chceme tedy znovu oslovit ty, kteří postupem času opustili sociální demokracii a také všechny, kteří sdílejí hodnoty a program ČSSD a chtějí pracovat na lepší budoucnosti pro Ostravu a její občany,« uvedl Rykala.

Ten také zdůrazňuje potřebu návratu k původním hodnotám sociální demokracie: »Na prvním místě musí být člověk a zástupci ČSSD musí reprezentovat lidi práce, tedy zaměstnance a drobné podnikatele. ČSSD tradičně hájila ty, kteří potřebovali pomoc – seniory, nemocné, lidi se zdravotním postižením nebo ty, kteří čelili ztrátě zaměstnání. V dnešní době, kdy se životní podmínky občanů zhoršují kvůli politice asociální vlády, kdy klesá kvalita zdravotní péče, zhoršuje se dostupnost bydlení a upadá kvalita školství, je podle nás zapotřebí silné sociální demokracie. Ta historicky dokázala obnovit prosperitu země a zlepšit životní úroveň občanů po éře asociálních vlád ODS.«

»Jsem rád, že se daří v Moravskoslezském kraji zakládat nové organizace ČSSD. Stejnou situaci vidím v celé republice. Skuteční sociální demokraté přicházejí do naší strany, protože u nás cítí, že pokračujeme v programu, jaký znali a dlouhodobě prosazovali,« uzavřel Jiří Paroubek, předseda ČSSD.

(pk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. ČSSD – jeden úředník ministerstva financí a Sobotka z čssd- převedli do svého vlastnictví víc než 40 000 t.zv. bytů OKD a předali je uhlobaronu Bakalovi. Podle mne členové ČSSD oloupili víc než 80 000 lidí o jejich byty (předpoklad 2 lidé v jednom bytě) – 80 000 lidí je OKRESNÍ MĚSTO -tak volte ČSSD.
    —ČSSD se pokusila předat část ČR, horu Cínovec , australským soukromým okupantům a kolonizátorům – tak volte ČSSD.
    —V době vlády ČSSD vyšel zákon o EXEKUTORECH – na batole, jehož rodiče nebo pěstouni platí za odpady na špatném místě, zakleknou, po jeho dosažení plnoletosti EXEKUTOR, advokáti, vyšší soudní úředník a členové ČSSD – volte ČSSD.
    –—Ve sněmovně byl projednáván zákon, podle kterého , po krachu Všeobecné zdravotní pojišťovny bude VZP předána nejsilnější zdravotní pojišťovně na TRHU- tedy SOUKROMÉ ZAHRANIČNÍ pojišťovně-majiteli této pojišťovny. ( Státní VZP nemůže přirozeným způsobem zkrachovat ) .POSLANEC Rath se proti tomuto zákonu postavil- za několik dnů byl a uvězněn. Poslanci KSČM a za čssd, až na jednoho, hlasovali pro vydání POSLANCE Ratha policistům a policistkám k uvěznění .
    —Jestli někdo ví, co udělala ČSSD obecně prospěšného , tak by to sem mohl napsat

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy